Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
10/06/2021 - 17:10

Nowy Sącz: kiedy otwarcie Placu Zabaw Wodnych przy ul. Nadbrzeżnej? [FILM]

W sobotę swoje podwoje otworzy basen otwarty nad Łubinką w Nowym Sączu. A kiedy zostanie otwarty Interaktywny Plac Zabaw Wodnych przy ul. Nadbrzeżnej? - pytają dzwoniący do naszej redakcji rodzice najmłodszych mieszkańców miasta.

Przypomnijmy, że chodzi o atrakcję wodną, głównie dla najmłodszych mieszkańców miasta, która została otwarta w ubiegłym roku za budynkiem krytej pływalni przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Korzystały z niej przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi.

Duży basen-brodzik, w którym zainstalowano różnorodne wodne atrakcje przypadły do gustu szczególnie najmłodszym mieszkańcom miasta. Jest to miejsce zabaw dla dzieci do 14 roku życia.

Obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Zapytaliśmy dyrektora tej instytucji Marcina Rojnę, kiedy Interaktywny Plac Zabaw Wodnych zostanie otwarty?

Jak zaznaczył nasz rozmówca jest to obiekt dedykowany dzieciom, więc temperatura powietrza musi być bardzo wysoka. Interaktywny Plac Zabaw Wodnych nie jest obiektem zadaszonym.

- Jeśli temperatura przekroczy 25 stopni powyżej zera to ten obiekt otworzymy – powiedział Sądeczaninowi dyrektor MOSiR w Nowym Sączu. – W tym roku dla nowosądeczan w cenie wejścia na Interaktywny Plac Zabaw Wodnych będzie także wejście na największy w Małopolsce dmuchany plac zabaw. To naprawdę duża atrakcja. – zachęca dyrektor Rojna.

Na razie obiekt ma być otwierany w weekendy, a od 1 lipca będzie on czynny przez siedem dni w tygodniu.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Iga Michalec, film: Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu