Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/08/2022 - 19:30

Nowy Sącz: jak obsługiwać nowe parkomaty. Obejrzyj [WIDEO-INSTRUKCJA]

Kierowcy parkujący od poniedziałku w Strefie Płatnego Parkowania A lub B w Nowym Sączu za miejsce postojowe płacą już nie w starym, a w nowym parkomacie. Nowe parkomaty zostały uruchomione o godz. 8.

Czytaj także: Sądeckie szkoły szykują się na rozpoczęcie roku szkolnego. Ilu uczniów zacznie naukę?

Przypomnijmy, że w Strefie Płatnego Parkowania zamontowano ich 45. Zastąpiły one stare, wysłużone urządzenia, które bardzo często ulegały awarii.

Od rana za pozostawienie samochodu na miejscu parkingowym w Strefie Płatnego Parkowania należy dokonywać opłaty już w nowym parkomacie.

Jakie udogodnienia posiadają nowoczesne parkomaty zainstalowane w Nowym Sączu?

Czytaj także: Skwer pamięci przy ul. Tymowskiego w Nowym Sączu otwarty. To pożegnanie 11 966 sądeckich Żydów [Film, ZDJĘCIA]

Nowe parkomaty zasilane są panelami solarnymi i akumulatorami i wyposażone w kolorowy wyświetlacz dotykowy, na którym wyświetlane są wszystkie komunikaty dotyczące płatności za postój.

Oprócz wyboru metody płatności koniecznie należy podać numer rejestracyjny parkowanego pojazdu. Za postój zapłacimy monetami, kartą zbliżeniową lub Kartą Nowosądeczanina. Opłaty można też wnosić za pomocą kilku aplikacji mobilnych na telefony między innymi AnyPark. Parkomaty mają do wyboru kilka opcji językowych.

Osoby, korzystające z nowego parkomatu będą z pewnością przez jakiś czas uczyły się jego obsługi.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość oraz cierpliwość w okresie trwania wymiany parkomatów – mówi Jerzy Leszczyński, prezes MPK w Nowym Sączu. - Mamy nadzieję, że nowe urządzenia będą bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w obsłudze.

[email protected], fot. IM., Film: MPK w Nowym Sączu.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu