Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
09/04/2019 - 15:05

Nowy Sącz: Co z egzaminami gimnazjalnymi w szkołach? My już wiemy

Władze Nowego Sącza zapewniają, że we wszystkich szkołach, dla których organem prowadzącym jest miasto jutro rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. Młodzież zacznie pisać część humanistyczną o godz. 9. Także Irena Żak, prezes nowosądeckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego nie ma informacji o tym, aby egzamin się nie odbył.

Sądeckie szkoły, zarówno te, które nie strajkują, jak i te, w których nauczycielski protest trwa, jak zapewniają ich dyrektorzy, są przygotowane, aby przeprowadzić egzaminy gimnazjalne.

Jak informuje Monika Zagórowska z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu do egzaminu gimnazjalnego ma jutro przystąpić 797 uczniów.

Jest do niego przygotowane między innymi I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Także gotowość do przeprowadzenia tej procedury deklaruje Jolanta Bodziony, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu. W tej placówce kończono dzisiaj kompletowanie zespołów egzaminacyjnych.

- Strajk, który odbywa się w części szkół nie jest strajkiem okupacyjnym – mówi Irena Żak, prezes nowosądeckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Z posiadanych informacji wiem, że wszyscy dyrektorzy przeprowadzają jutro egzaminy i nie będzie z nimi problemu. Sądzę, że wszystkie placówki są do tego przygotowane.

Lista szkół w Nowym Sączu przeprowadzających egzaminy gimnazjalne:

Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi

Szkoła Podstawowa nr 9

Szkoła Podstawowa nr 15

Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych.

[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach