Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
02/03/2017 - 16:20

Nowy Sącz: Akcja w wieżowcu przy ul. Nawojowskiej. Zobacz co się stało (ZDJĘCIA, WIDEO)

Dwa wozy gaśnicze, w tym jeden z potężną drabiną pomknęły dzisiaj do jednego z dziesięciopiętrowych wieżowców przy ul. Nawojowskiej na osiedlu Milenium w Nowym Sączu. Właściciel jednego z mieszkań poszedł wyrzucić śmieci. W tym czasie zatrzasnęły się drzwi wejściowe. Pomoc ratowników okazała się niezbędna, bo na kuchence w najlepsze gotowała się potrawa.

Dyżurni pełniący służbę w stanowisku kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zostali zaalarmowani o zdarzeniu około godz. 14.20. Na osiedle Milenium pomknęły dwa zastępy strażaków. Ponieważ wezwanie dotyczyło jednego z dziesięciopiętrowych wieżowców w ten rejon miasta został wysłany strażacki samochód z 37-metrową drabiną.

Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców z wieżowca.

Jak dowiedział się na miejscu portal Sądeczanin.info właściciel wyszedł z mieszkania, aby wyrzucić śmieci. W tym czasie drzwi wejściowe zatrzasnęły się wraz z kluczami tkwiącymi w zamku od wewnątrz. A na kuchni gazowej gotowała się potrawa.

- Nasze działania polegały do otwarcia mieszkania – powiedział portalowi Sądeczanin.info Rafał Janik, dowódca akcji z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 PSP w Nowym Sączu. –Strażacy używając technik linowych dostali się do mieszkania z kondygnacji budynku znajdującej się powyżej wspomnianego lokum. Gaz w kuchence, na której gotowała się potrawa został wyłączony. Na szczęście nic się nie stało. Nikt też nie ucierpiał.

(MACH), Fot. (MACH), Film: E. Stachura.

Akcja ratownicza przy ul. Nawojowskiej, Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu