Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
22/01/2021 - 14:45

Nowy atak zimy. Po "bestii ze Wschodu" idzie śnieżny wir polarny [WIDEO]

Najpierw nas zasypało śniegiem, potem zmroziło, teraz temperatura poszybowała w górę i przyszły roztopy. Dziś termometry w Nowym Sączu pokazują sześć stopni powyżej zera. To jednak nie znaczy, że zima jest w odwrocie. Nadchodzi kolejne uderzenie. To wir polarny.

Przez ostatnie dni zima jest w odwrocie. Śnieg szybko topnieje, a w Małopolsce temperatura   dochodzi nawet do 10 stopni na plusie. Pogoda jednak znowu się zmieni.  Odczujemy to w sobotę.  Wedle prognoz podawanych przez  serwis wp.pl, prosto z północy spłynie do Polski lodowata masa arktyczna. W całym kraju temperatura spadnie do zera stopni. Na krańcach Polski południowej będą śnieżyce. W Tatrach pokrywa śnieżna wzrośnie do nawet 50 cm.

Czytaj też Sądeckie bałwany są coraz większe. Kto pobije konkursowy rekord! [ZDJĘCIA] 

To będzie druga odsłona „bestii ze Wschodu”, za którą odpowiedzialny był właśnie wir polarny. Czy  to stamtąd  płyną  informacje z pierwszej ręki? Tak wygląda dyżur meteo w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Wedle prognozy serwisu wp.pl, kolejna faza mrozów i śnieżyc  ma przyjść pod koniec stycznia.  Najniższe temperatury będą w Małopolsce i na Podkarpaciu,  nocami nawet do  minus 20 stopni.

Czytaj też Jak „służbowo” śmigać po stoku. Mimo zakazu otworzyli u nas stację narciarską  

Wszystko będzie tonąć w bieli. W górach dotychczasowa pokrywa śnieżna osiągnie 2 metry.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot archiwum, screen wideo Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na SpitsbergenieDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021