Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
17/01/2020 - 13:35

Nowe linie autobusowe w gminie Stary Sącz już od marca!

Mamy doskonałe wiadomości dla mieszkańców gminy Stary Sącz i Podegrodzie. Dzięki otwarciu dworca przesiadkowego w Starym Sączu już w marcu MPK uruchomi nowe połączenia dla mieszkańców obu samorządów.

Oddany dziś do użytku nowy dworzec autobusowy, który gmina wybudowała w partnerstwie w Nowym Sączem i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym z założenia miał umożliwić uruchomienie nowych linii autobusowych między poszczególnymi sołectwami bez konieczności „zahaczania” ich o Nowy Sącz. Jednocześnie gmina Stary Sącz podpisała z Nowym Sączem kolejne porozumienie transportowe, na mocy którego autobusy MPK kursować tu będą do 2023 roku. O to, kiedy MPK uruchomi nowe linie w gminie Stary Sącz zapytaliśmy gospodarza dzisiejszej fety burmistrza Jacka Lelka i okazuje się, że pierwsze nowe linie autobusowe zostaną uruchomione już w marcu tego roku.

Zobacz też: Dworzec autobusowy w Starym Sączu i parking Park&Ride już otwarte

- To będzie tworzone w kilku etapach. Pierwszy etap zacznie się już w najbliższy poniedziałek, gdy autobusy zaczną zajeżdżać na ten dworzec i można będzie zostawić już tu samochód i przesiąść się do autobusu. Ale jeśli chodzi o komunikację już wewnątrz gminy i pomiędzy gminami to już od 1 marca zostanie uruchomiony nowy autobus, przypomnienie autobusu łączącego Brzezną, ale przez Podegrodzie i Łukowicę ze Starym Sączem – mówi burmistrz na wstępie.

- Oprócz tego będą rozdzielone linie, które idą dziś na Skrudzinę i Popowice. Dzisiaj to jest jedna linia – zapowiada dalej.

Szczegóły w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)