Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
11/01/2018 - 20:35

Pediatria w krynickim szpitalu jak marzenie. Można nocować z dziećmi [ZDJĘCIA, FILM]

Małych pacjentów, pielęgniarki i lekarzy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju czekają niebawem przenosiny do nowej części obiektu. W nowoczesnym skrzydle będą zapewnione takie warunki, o jakich wiele szpitali może sobie jedynie pomarzyć.

Sławomir Kmak, kierujący krynickim szpitale mówi z nieukrywaną satysfakcją, że będzie to ogromny skok jakościowy. I nie ma w tym odrobiny przesady. Do tej pory oddział pediatryczny, którym kieruje lek. Halina Frączek zajmował w starym skrzydle szpitala kilka sal na pierwszym piętrze.

- Niestety, tak potrzebnej przestrzeni w nich nie było – mówi dyrektor Kmak. – O poprawie sytuacji mogliśmy sobie tylko pomarzyć. Nie puszczał nas metraż. W związku z tym nie zapewnialiśmy m.in. wymaganego przez Sanepid swobodnego dostępu do łóżka pacjenta z trzech stron.

Sale, w których leczeni byli mali pacjenci były wieloosobowe. W niektórych ustawiono nawet sześć dziecięcych łóżeczek. Nie lepiej było w sali – tzw. „izolatce”. Stały tam cztery łóżeczka. Teraz, dzięki wybudowaniu nowego skrzydła szpitala mali pacjenci będą mieli wręcz luksusowe warunki. Lepsze warunki pracy będą mieli lekarze i personel medyczny.

Zobacz także: Full wypas za 13 milionów. Nowe skrzydło krynickiego szpitala rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

- Teraz, w nowym skrzydle zapewniamy wszelkie wymogi, jakie stawiane są szpitalnym placówkom – zauważa dyrektor Kmak.

Pediatria w nowej części zajmie sale i różne pomieszczenia rozmieszczone na pierwszym i drugim piętrze. Oddział liczący 21 łóżek będzie miał oddzielną część dla dzieci starszych i oddzielną dla młodszych.

- Miejsca będzie sporo – podkreśla dyrektor. – Zapewniamy także komfort nie tylko małym pacjentom, ale też ich rodzicom, którzy, jak to zwykle bywa chcą czuwać przez całą dobę nad  swoimi pociechami. Przy każdym łóżeczku jest rozkładany fotel, na którym można przenocować.

Rodzice naszych małych pacjentów mogą też zostawić swoje rzeczy osobiste w zamykanych szafkach w szatni. Jest również kuchnia, w której można będzie zrobić sobie herbatę, czy coś zjeść.

Każda dziecięca sala ma własną sluzę. Wchodzące osoby mogą tam umyć i zdezynfekować ręce.

Zobacz także: Nowe skrzydło krynickiego szpitala już prawie gotowe. Pacjentom i konkurencji oko zbieleje? [ZDJĘCIA]

Każda sala ma również własną łazienkę z prysznicem. Wykonawca zadbał, aby w nowym oddziale pediatrycznym było kolorowo i przytulnie. Dla dziecka pobyt w szpitalu jest i tak bardzo stresującym przeżyciem.

Na oddziale pediatrycznym w krynickim szpitalu rocznie leczonych jest 1,3 tys. pacjentów.

Pracuje tam pięciu lekarzy z II stopniem specjalizacji oraz jeden rezydent.

Przenosiny pediatrii do nowego skrzydła szpitala zaczną się wkrótce po jego otwarciu. Powinny potrwać dwa, albo trzy dni.

Iga Michalec, Fot. szpital w Krynicy, Film Krzysztof Stachura

nowa pediatria w szpitalu w Krynicy
Małych pacjentów, pielęgniarki i lekarzy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju czekają niebawem przenosiny do nowej części obiektu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020