Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
03/06/2023 - 15:20

Niedźwiedź znów pojawił się na Sądecczyźnie. To ten sam, który był w mieście? Mamy nagranie

Na Sądecczyźnie znów pojawił się niedźwiedź. Tym razem dzikie zwierzę było widziane w Miliku koło Muszyny. Prawdopodobnie to jest ten sam drapieżnik, który kilka dni temu odwiedził Nowy Sącz.

Niedźwiedź już chyba na dobre zadomowił się na Sądecczyźnie. Niemal każdego dnia jest widziany przez mieszkańców w różnych miejscowościach powiatu nowosądeckiego. Wielkim zaskoczeniem było, gdy we wtorek pojawił się w Nowym Sączu na osiedlu Chruślice. Sądeczanie byli w szoku, gdy wcześnie rano zobaczyli dzikie zwierzę przed oknami swoich domów. Zwierzę zachowywało się bardzo spokojnie. Podchodziło bardzo blisko do budynków. Było przestraszone widokiem ludzi i nadjeżdżających samochodów.  Niektórym osobom udało się je sfotografować i nagrać.

Zobacz też Pod ich oknami pojawił się niedźwiedź. Mieszkańcy Chruślic w szoku, mamy nowe nagranie [FILM]

Potem niedźwiedź zniknął na kilka godzin. Dopiero wieczorem wyszedł z ukrycia. Był widziany w okolicach ścieżki rowerowej przy Alejach Piłsudskiego i w pobliżu ulicy Marii Dąbrowskiej. W kolejnych dniach drapieżnik pojawił się również w Bączej Kuninie. Wszystko wskazuje na to, że już oddalił się od Nowego Sącza.

W nocy z czwartku na piątek zwierzę było widziane w Miliku koło Muszyny. Prawdopodobnie to jest ten sam niedźwiedź, który kilka dni wcześniej był w Nowym Sączu. Nasz Czytelnik przesłał nam nagranie na którym widać, jak zwierzę spaceruje pomiędzy ciężarówkami "Muszynianki". 

- Prawdopodobnie to niedźwiedź, który został przepędzony przez dominującego samca z terenów na Słowacji. Chociaż niedźwiedzie pojawiły się też już w Pieninach czy Beskidzie Niskim. Być może przepędziły go z lasów wilki, albo jakieś duże, agresywne psy i uciekając zabłąkał się między zabudowania - wyjaśniał jakiś czas temu na łamach naszego portalu  nadleśniczy Stanisław Michalik

Zobacz też Niedźwiedź wciąż spaceruje po Nowym Sączu! Kolejne sygnały od mieszkańców [WIDEO]

Niedźwiedź szuka dużych kompleksów leśnych, gdzie będzie mógł upolować jakąś sarnę czy jelenia. Być może po drodze odwiedzi jakąś pasiekę, by najeść się larwami pszczół i miodem. Z informacji, które nadleśniczy przekazał w rozmowie z dziennikarzem RDN wynika, że niedźwiedź był widziany również w Szczawniku, później odwiedził pasiekę w Wierchomli, później był widziany w Łomnicy i teraz właśnie w Miliku. ([email protected] Film Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu