Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
31/08/2023 - 13:10

Nawojowa: czy radni połączą bibliotekę z GOK? Sesja LIVE

Jednym z najważniejszych punktów dzisiejszych obrad rady w Nawojowej jest dyskusja o połączeniu Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w jedną instytucję pod nazwą Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Nawojowa. Jeśli radni na to przystaną, to taka fuzja 1 kwietnia 2024 roku.

Co przemawia za tym rozwiązaniem?

- Połączenie samorządowych instytucji kultury zapewni skoordynowanie działań w sferze kultury (tj. będą wykonywane przez jeden podmiot); zapewni sprawniejsze zarządzanie i podejmowanie działań zapewniających lepszy poziom usług i imprez organizowanych na terenie gminy. Zapewni także wydajniejsze i elastyczniejsze zarządzanie pracownikami oraz racjonalizację wydatków, przy tych samych zasobach kadrowych i materialnych - brzmi fragment przygotowanych na sesję materiałów. Argumentów oczywiście jest więcej, ale najważniejsze, czy ową argumentację podzielą radni. O tym napiszemy już po sesji. 

Nawojowa: wiemy, kto wybuduje wodociąg dla Żeleźnikowej Wielkiej

Kolejny projekt uchwały dotyczy zakupu przez gminę i przejęcia w ramach służebności kilku działek w Nawojowej. Jak czytamy w uzasadnieniu: - Gmina Nawojowa jako wspólnik Spółki Sądeckie Wodociągi kupuje teren zajęty pod infrastrukturę wodociągowo – kanalizacyjną, aby uzyskać nieograniczony i ciągły dostęp do urządzeń dla zapewnienia prawidłowej ich eksploatacji i serwisowania. Za działki samorząd zapłaci ze swojego budżetu.

Radni zajmą się też zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego w Homrzyskach, Złotnym, Bączej Kuninie, Frycowej, Popardowej i w samej Nawojowej. Co z tego będą mieli mieszkańcy? Obejrzyjcie transmisję z sesji. Wystarczy kliknąć z zdjęcie powyżej. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu