Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
21/08/2020 - 15:50

To mówią sądeczanie o ministrze Szumowskim [WIDEO]

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski podał się do dymisji. W naszej sondzie sprawdziliśmy na ulicach Nowego Sącza co o jego pracy myślą sądeczanie i jak zareagowali na wieść o tym, że rezygnuje ze stanowiska.

Kadencja prof. Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia zostanie bez wątpienia zapamiętana na bardzo długo. Pracować przyszło mu w czasie pandemii, co sprawiło, że był tak naprawdę jedną z najważniejszych postaci w naszym państwie, którego decyzje miały bardzo duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

W środę minister postanowił zrezygnować ze stanowiska, co dla wielu osób było dużym zaskoczeniem. Postanowiliśmy zapytać sądeczan co myślą o jego pracy i jak zareagowali na fakt, że odchodzi.

Zobacz także: Prezydent Sącza: na dyskusję o szczepionce i leku na COVID jest za wcześnie

- Służba zdrowia jest niedofinansowana i nie spełnia tych kryteriów o których mówi pan minister. Nie jestem pewna czy osoba która przejmie to stanowisko poradzi sobie z tym bałaganem jaki się stworzył – twierdzi jedna zapytanych przez nas z mieszkanek Sądecczyzny.

- Wspaniały człowiek, był najlepszym ze wszystkich osób będących rządzie. Wydaje mi się, że odchodzi, bo chce wrócić do pracy lekarza - mówi inna z naszych rozmówczyń.

- Nie interesuje się polityką, więc nie będę oceniał - kwituje inna osoba. Obejrzyj cały materiał. Zdania są mocno podzielone. (MP, wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020