Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
04/12/2017 - 14:35

Motomikołaje rozwożą prezenty dla dzieci i zapraszają na Klasyki Nocą

Forum Motocyklistów Moto-Sącz, rozpoczęło coroczną akcję charytatywną. Na sądeckie ulice wyjechało kilkudziesięciu motomikołajów przybranych w biało-czerwone stroje. Jak co roku, motocykliści odwiedzą tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy, a więc dzieci z domów dziecka, przebywające w szpitalu oraz te, których rodzice są w trudnej sytuacji materialnej. Mikołaje pamiętają także o starszych, odwiedzając hospicja i domy pomocy społecznej. Wspierają również akcję Serce-Sercu.

- Przygotowania do zbiórki trwają cały rok. Miesiąc przed rozpoczęciem akcji zbieramy podarunki, sortujemy, a następnie przekazujemy dzieciom i starszym odwiedzając ich na motorach, quadach i samochodach terenowych. Wielką atrakcją dla dzieci jest przejażdżka na każdym z tych pojazdów - mówi Tomasz Tokarz, organizator zbiórki.

Zobacz także: Sławomir, gwiazdor kochany przez miliony, wspiera akcję Serce-Sercu

Akcja potrwa jeszcze przez najbliższe dwa, a może nawet trzy tygodnie. Mikołaje pojadą w bliższe, ale także i dalsze zakątki Małopolski.

-  Odwiedzimy Ciężkowice, Gorlice, Limanową, Krynicę, Krościenko, Jasło i wiele innych miejsc – dodaje Tokarz.

Zobacz także: Serce-Sercu: Zobacz, gdzie spotkasz naszych wolontariuszy w tym tygodniu

W paczkach są słodycze, pluszaki, puzzle, lalki, samochody, produkty spożywcze i wszystko to, co dzieciom przynosi największą radość. W akcji bierze udział około 30 - 40 osób. Motomikołaje mają przygotowane ponad 2500 paczek, które planują rozdać podczas tegorocznej akcji. Upominki, które przekazują odwiedzanym dzieciom i starszym, w większości zostały ufundowane przez motocyklistów

- Jest radość, jest trochę ciężkiej pracy, ale warto, bo dzięki temu jest uśmiech na twarzach dzieci i ludzi starszych, a nawet łzy wzruszenia.


W piątek 8 grudnia Motomikołaje zapraszają na parking przed Galerię Handlową Gołąbkowice na zlot "Sądeckie Mikołaje Klasykami Nocą". Będzie można obejrzeć zabytkowe pojazdy a dla najmłodszych Mikołaj będzie miał przygotowane słodycze.

RG [email protected] Fot./Film RG

Motomikołaje wsiedli na motory i ruszyli z prezentami do dzieci
Forum Motocyklistów Moto-Sącz, rozpoczęło coroczną akcję charytatywną. Na sądeckie wyjechało kilkudziesięciu motomikołajów przybranych w biało-czerwone stroje.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020