Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
25/01/2020 - 08:55

Monitorowany a darmowy parking obok centrum miasta? Takie cuda tylko w…

Parking Park&Ride to parking monitorowany działający zaledwie 200 metrów od centrum miasta. Już sama lokalizacja i charakter tego miejsca może być zaskoczeniem. Ale my zaskoczymy Was jeszcze bardziej – korzystanie z parkingu jest darmowe.

136 miejsc parkingowych to nie lada gratka dla kierowców, którzy chcieliby swobodnie zaparkować i załatwić coś w Starym Sączu. Tyle, że od początku była mowa o tym, że Park&Ride ma służyć przede wszystkim tym, którzy przesiadać się tu będą do autobusów. - To jak to będzie z innymi? – dopytują mieszkańcy gminy. I najważniejsze – czy za parkowanie trzeba będzie płacić? Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki – o odpłatność za parkowanie nie ma co się martwić. Park&Ride jest i będzie całkowicie darmowy i nikt nie będzie stąd przeganiał tych, którzy z autobusów MPK nie korzystają. Mało tego – z całego węzła sanitarnego, czyli przede wszystkim ze zlokalizowanych tu toalet też będzie można korzystać bezpłatnie.

Zobacz też: Zmienił się rozkład jazdy autobusów MPK w Starym Sączu

Kolejna ważna informacja jest taka, że Park&Ride to nie ostatnie słowo jeśli chodzi o tworzenie nowych miejsc postojowych na terenie Starego Sącza. Już bowiem trwają prace przy opracowywaniu nowej organizacji ruchu na ulicach wokół rynku i już wiadomo, że na części ulic jednokierunkowych wyznaczone zostaną nowe strefy parkowania. Jednak w tym wypadku już odpłatne. Gizicki na razie nie chce mówić o szczegółach, ale przypomina, że parkowanie w Starym Sączu nie jest drogie, bo za godzinę parkowania na płycie rynku trzeba zapłacić tylko złotówkę za godzinę. Szczegóły w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe