Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
16/04/2019 - 15:25

Monitoring na Rynku Maślanym. Jest taki pomysł

Jak dowiedzieliśmy się od handlowców z Rynku Maślanego, zarządca tego terenu, czyli spółka SIM rozważa zamontowanie monitoringu bądź wynajęcie firmy ochroniarskiej.

Sprawa jest świeża i tak naprawdę  planów rozważań, żadnych decyzji jeszcze nie podjęto. Jedno jest pewne, do spotkania na linii Sądecka Infrastruktura Miejska i najemcy stoisk handlowych doszło kilka dni temu. Kiedy udaliśmy się na Rynek Maślany nie było zbyt wiele chętnych osób, aby wypowiedzieć się przed kamerą, ale poza nagraniem dowiedzieliśmy się, że zdania są podzielone.

Jedni handlowcy twierdzili, że pomysł na zabezpieczenie terenu jest dobry i są jego zwolennikami, drudzy natomiast nazywali to zbędnym wydatkiem. Właśnie w kwestii pieniędzy jest największa zgodność, gdyż zdaniem kupców zapłacić za tę inwestycje lub firmę ochroniarską powinna spółka SIM. - Przecież pobierają od nas opłaty, więc mają z czego to sfinansować - powiedziała jedna najemczyni. Udało nam się skontaktować z panią Anna Bednarczyk-Maśko, prezesem Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej.

- W nawiązaniu do pytań uprzejmie informuję, że Sądecka Infrastruktura Miejska, nie podjęła żadnych decyzji dotyczących założenia monitoringu bądź zatrudnienia ochrony na Rynku Maślanym. Jeśli którekolwiek z tych rozwiązań będzie brane pod uwagę przyjrzymy się kosztom i podejmiemy najlepszą dla wszystkich, a zwłaszcza interesariuszy, decyzję - wyjaśniła nam przedstawicielka spółki.

Czy robiono kosztorys? Wysłano zapytania ofertowe? Zabezpieczono na ten cel budżet? Na te pytania nie uzyskaliśmy odpowiedzi, sprawa jest na początkowym etapie i nie wiadomo jeszcze, czy w ogóle będzie miała jakiś ciąg dalszy. Na tę chwilę zbyt wiele jest niewiadomych, aby to przewidzieć.

MŚ ([email protected]) Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu