Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
04/04/2021 - 19:00

To mogło nawet kogoś zabić. Na szczęście pomogli strażacy

Do wyjątkowo nietypowej interwencji doszło dziś około godziny 17 na osiedlu Millenium. Strażacy usunęli części instalacji oprowadzającej wodę z dachu, rynnę, która zagrażała przechodniom.

Ta akcja to kolejny dowód na to, że na strażaków zawsze można liczyć. Gdyby nie ich interwencja wystarczyłby silniejszy wiatr i mogło dojść do dramatu. Ale od początku.

- Otrzymaliśmy sygnał od mieszkańca, że rynna niebezpiecznie zwisa nad chodnikiem i stanowi zagrożenie dla przechodniów – informuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Zobacz też: Wandale zniszczyli, wierni odnowili. Kapliczka wygląda piękniej niż zwykle

To mogło nawet kogoś zabić. Na szczęście pomogli strażacy

Po przybyciu na miejsce ekipa ratownicza potwierdziła zgłoszenie. A my już z własnych obserwacji możemy dodać, że rynna rzeczywiście się wyczepiła się z mocowań niemal przy samym dachu, między jednym elementem a drugim było widać prześwit. Jeden ze strażaków udał się do mieszkania położonego najbliżej tego miejsca, wyczepił część instalacji i na linie spuścił na dół w ręce kolegów. Cała akcja trwała dosłownie kilkanaście minut.

Teraz trzeba tylko liczyć na to, że pracownicy spółdzielni szybko naprawią usterkę zanim znów mocnej popada deszcz. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)

To mogło nawet kogoś zabić. Na szczęście pomogli strażacy
Do wyjątkowo nietypowej interwencji doszło dziś około godziny 17 na osiedlu Millenium. Strażacy usunęli części instalacji oprowadzającej wodę z dachu, rynnę, która zagrażała przechodniom. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu