Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
15/01/2019 - 13:50

Młode Wilki jednoczą siły. Chcą rewolucji na torach i na szlakach! [Film]

Dariusza Chorużyka i Jana Kotarbę łączy nie tylko to, że przejęli role gospodarzy w Piwnicznej-Zdroju i Rytrze, ale również wspólne interesy obu gmin. Ujmując je w trzech słowach: kolej, szlaki, infrastruktura.

Zobacz też: WOŚP Region: w kilku gminach pobito rekordy!

Obaj panowie, tak jak wszyscy mieszkańcy obu gmin, doskonale wiedzą, że granica między samorządami jest bardzo płynna – turysta nie wie czasem, czy jest już w Rytrze czy już w Piwnicznej-Zdroju. Dlatego gminy chcą wspólnie na nowo oznakować wszystkie szlaki a dodatkowo dozbroić je w atrakcyjną i funkcjonalną infrastrukturę. To raz.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: winiety dla skuterów śnieżnych! Czas zarabiać na nieuniknionym!

Dwa – gminy chcą mówić jedynym głosem w sprawie transportu kolejowego. Jan Kotarba po pierwszych miesiącach funkcjonowaniu szynobusu na trasie Rytro – Stary Sącz jest przekonany, że to rozwiązanie się sprawdza. Ale warunkiem jego stuprocentowego powodzenia jest wpięcie Piwnicznej-Zdroju. Po tym, jak oblężony jest parking przy stacji w Rytrze i po identyfikacji tych, którzy tu parkują by przesiąść się do szynobusu obaj włodarze gmin jednym głosem będą lobbować w Urzędzie Marszałkowskim wydłużenie biegu tegoż pojazdu.

Co jeszcze gminy chcą zrobić wspólnie? Na ile te idee przekuto już w czyny? Szczegóły w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"