Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
11/04/2021 - 07:20

Mieszkańcy nie mają wątpliwości. Sądecka starówka nie wróci do lat świetności

Ożywienie sądeckiej starówki jest często przywoływane, chociażby przy okazji wyborów samorządowych, jako jeden z kluczowych postulatów. Czy jest to jednak możliwe? Z naszej sondy wynika, że szanse są na to bardzo małe. Tak uważa zdecydowana większość pytanych osób. Jakie podają powody? Obejrzyjcie poniższe wideo.

Sądecka starówka to miejsce funkcjonowania wielu restauracji i różnego rodzaju sklepów. Z biegiem lat jest ona jednak coraz rzadziej uczęszczana przez mieszkańców. Wiele osób pamięta, że w latach swojej świetności gościła prawdziwy tłumy. Dzisiaj ciężko jest sobie wyobrazić taki widok.

Zobacz również inną sondę: Sądeczanie podzieleni w dyskusji o zasadności obostrzeń koronawirusowych [WIDEO]

W naszej sondzie zapytaliśmy mieszkańców czy jest możliwe, aby starówka wróciła jeszcze "do życia" oraz co ewentualnie musiałoby się stać, aby było to możliwe. Odpowiedzi były bardzo podobne.

- Chyba już nigdy nie będzie tętniła życiem. Starówką zrobiła się teraz bardziej ulica Lwowska. Kiedy idzie się na spacer Jagiellońską, to jest zupełnie pusto, nie ma ludzi. Dobrze by było, żeby wrócił poprzedni klimat – mówi mieszkanka.

Zobacz także: Potrzebny czy nie? Sądeczanie o nowym budynku urzędu miasta [WIDEO]

- Ciężko będzie, zwłaszcza kiedy teraz jest wszystko zamknięte. Długo będzie trwała odbudowa – dodaje kolejna. – Jeżeli buduje się markety na obrzeżach miasta, to automatycznie wszystkie sklepiki na starówce wymierają – twierdzi nasz rozmówca. – Nowy Sącz po prostu umarł i nie widać, by cokolwiek szło ku dobremu – nie ma wątpliwości mężczyzna.

Więcej wypowiedzi w materiale filmowym. (m.pogwizd@sadeczanin.info, wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020