Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
04/05/2023 - 10:00

Matura 2023: W Zespole Szkół nr 3 maturę w nowej formule pisze 149 uczniów

Punktualnie o godz. 9 za maturzystami w Zespole Szkół nr 3. Im. Bolesława Barbackiego w nowym Sączu zamknęły się drzwi klas, w których tegoroczni maturzyści usiedli do pisania egzaminu maturalnego z języka polskiego. Czego spodziewają się na tym egzaminie zapytaliśmy abiturientki tej szkoły.

Zespół Szkół nr 3 w Nowym Sączu to w porównaniu z innymi sadeckimi szkołami to stosunkowo niewielka szkoła. Działa tam VI Liceum Ogólnokształcące, Technikum Przemysłu Mody oraz Branżowa Szkoła Edukacyjna nr 6.

Przed godziną „zero” czyli 9.00, do szkoły przy ul. Morawskiego spieszyli tegoroczni maturzyści. Po jednych widać było stres przed czekającym ich egzaminem maturalnym. Po innych nie. To nie żadna próbna matura, ale matura ta właściwa.

Z jakim nastawieniem na egzamin szli maturzyści?

Jedni podchodzili do pierwszego egzaminu dojrzałości zupełnie na luzie, inni nie kryli obaw.

O to, jakich tematów spodziewają się na maturze zapytaliśmy uczennice, które wchodziły na egzamin do szkoły

- Nastawiamy się na temat, związany z przemianami bohatera – mówią absolwentki Zespołu Szkół nr 3 w Nowym Sączu. – Jeśli byłyby temat – człowiek wobec zagrożeń to byłoby ok. Może być też coś z patriotyzmu.

A jakich tematów maturalnych z języka polskiego nasze rozmówczynie nie chciałyby pisać? – Tego dowiedz się z materiału filmowego.

Część tegorocznych maturzystów przed egzamin w długi majowy weekend zrobiła sobie wolne już nie powtarzała materiału. A jak ten weekend spędziły nasze rozmówczynie?

[email protected], film: IM

Matura 2023: W Zespole Szkół nr 3 maturę w nowej formule pisze 149 uczniów
Matura 2023: W Zespole Szkół nr 3 maturę w nowej formule pisze 149 uczniów


Dziękujemy za przesłanie błędu