Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
15/02/2017 - 14:05

Maseczki antysmogowe. Czy sprawdzą się w Nowym Sączu? Film

15 lutego na ulicach Nowego Sącza można było spotkać reporterów radia RDN Nowy Sącz, którzy uświadamiali mieszkańcom jak bardzo zanieczyszczone jest tutejsze powietrze. Akcja, polegająca na rozdawaniu masek „antysmogowych", zainteresowała spore grono przechodniów. Sądeczanom nie jest obojętne w jakich warunkach żyją.

Coraz częściej na ulicach polskich miast widujemy ludzi, którzy chronią się przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza. W Nowym Sączu sytuacja także nie wygląda dobrze. W 2016 roku nasze miasto zajęło 14 miejsce w rankingu Światowej Organizacji Zdrowia, uwzględniającym najbardziej zanieczyszczone miejsca w Europie. Mieszkańcy nie bagatelizują tego problemu i chętnie sięgają po środki zapobiegające dostawaniu się smogu do wnętrza organizmu.

- W Krakowie, gdzie powietrze jest równie zanieczyszczone jak w Nowym Sączu zrobiła się taka moda na maski. Już nikt nie reaguje na to dziwnie - zauważył słusznie reporter RDN Jakub Węgrzyn.

Oby ta zdrowa i pożyteczna moda zagościła na nowosądeckich ulicach. Maski mogą być przecież ciekawym elementem ubioru i nie należy się ich wstydzić.


Zobacz też: Nowy Sącz: Ten komin nazywają wędzarnią

Monika Janusz, (KB)
film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)