Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
04/03/2021 - 15:30

Marszałek województwa, burmistrz i rektor o nowych imprezach w Krynicy-Zdroju

W Krynicy ma być zorganizowane forum gospodarcze i europejski festiwal biegowy w miejsce Forum Ekonomicznego, które przeniosło się do Karpacza i Festiwalu Biegowego, przeniesionego do Piwnicznej-Zdroju. List intencyjny w tej sprawie podpisali w czwartek marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, burmistrz Krynicy Piotr Ryba, prezes UKŻ Wiesław Pióro i dr hab. Piotr Buła, prof. UEK, prorektor ds. projektów i współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Władze Małopolski zdecydowały, że tradycja konferencji biznesowej i festiwalu biegowego w Krynicy będzie kontynuowana. 

- W Krynicy rozpoczynamy nowy rozdział debaty o najważniejszych dla Europy i świata kwestiach rozwoju gospodarczego. Dzięki temu, wieloletni kapitał oraz międzynarodowa marka krynickiego miejsca spotkań i dyskusji będzie zachowana i rozwijana - tłumaczył marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

- Nie sygnatariusze, nie samorząd wojewódzki będzie zajmował się organizacją samego wydarzenia. Po otrzymaniu wstępnych ofert od kilku różnych instytucji, dokonamy optymalnego wyboru oferty, w ślad za tym przystąpimy do negocjacji już końcowej umowy, dopiero ona będzie rozpoczęciem organizowania wydarzenia.

Kto zajmie się organizacją Forum Gospodarczego?- Jest wiele instytucji w Polsce mających bardzo duże doświadczenie na tym polu. Wydaje się, że nie będziemy mieć problemu z dokonaniem wyboru operatora, który zapewni nam to, czego oczekujemy od tegorocznej edycji - dodaje marszałek. 

- W tym roku nie będzie taka, jaką byśmy docelowo chcieli. Naszym marzeniem jest doprowadzenie po kilku latach do wielomodułowego wydarzenia tego typu, czyli nie tylko samo Forum Gospodarcze, ale i inne moduły związane z regionami, kulturą czy zadaniami, towarzyszącymi naszym seniorom. O procedurze i wynikach wyboru organizatora wydarzenia władze Małopolski będą informować na bieżąco.

- Podpisany dziś list intencyjny, dotyczy organizacji w Krynicy Forum Gospodarczego oraz Europejskiego Festiwalu Biegowego, które odbędą się we wrześniu 2021 roku., tak jak miało to miejsce w do tej pory - dodaje burmistrz Krynicy Piotr Ryba. 

- Krynica pozostaje więc miejscem organizacji dużych imprez, kongresowej i biegowej, które na stałe wpisały się w kalendarz naszej gminy. Organizatorzy obu wydarzeń zostaną wyłonieni przez województwo małopolskie w najbliższym czasie.

List intencyjny podpisali: Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego, Piotr Ryba, burmistrz gminy Krynica - Zdrój, Wiesław Pióro, prezes Zarządu Uzdrowiska „Krynica-Żegiestów” SA oraz dr hab. Piotr Buła, prof. UEK, prorektor ds. projektów i współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W wydarzeniu uczestniczyli również: wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, wicemarszałek Tomasz Urynowicz i Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa oraz radni województwa: Jadwiga Wójtowicz, Grzegorz BiedrońStanisław Pasoń. Obecni byli także posłowie Patryk Wicher i Jan Duda oraz senator RP Wiktor Durlak. (MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu