Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
18/06/2019 - 20:40

Makabra: wydra zapłaciła śmiercią za nasze wygody [WIDEO]

To cudowne zwierzę zostało zabite dziś przez jakieś auto na moście na Obwodnicy Północnej. – To makabra – komentuje Grzegorz Mróz, który jako jedyny zainteresował się losem leżącego na poboczu zwierzaka.

Pan Grzegorz Mróz, sołtys Rdziostowa zauważył – wtedy jeszcze myślał że to bóbr – zwierzaka w drodze do domu z Nowego Sącza. Wrócił do domu, odstawił auto i jechał, by zająć się zwierzakiem. Nie był pewien, czy jest żywy, czy nie.

Wnętrzności dokładnie z auta nie było widać. Był jedyną osobą, która wykazała jakiekolwiek zainteresowanie. Gdy dojechaliśmy z kamerą, wiedział już, że to wydra – pierwsza jaką widział w swoim 62-letnim życiu – i że pomóc już się jej nie da. Zadzwoniliśmy razem do Straży Miejskiej w Nowym Sączu a ta bardzo szybko przysłała ekipę, która zabrała zwierzaka.

Zobacz też: Rockmani zagrają dla potrąconego, porzuconego psa Bostona!

Dlaczego o tym piszemy? Żebyśmy wszyscy raz jeszcze - albo po raz pierwszy - uświadomili, że nie jesteśmy tu sami. Że nie bez powodu ci, co projektują drogi czy mosty albo linie kolejowe mają takie baczenie na to, jakie gatunki zwierząt żyją w okolicy.

ES [email protected] Fot.: ES Film: Daniel Szlag

Makabra: tak wydra zapłaciła za nasze cywilizacyjne wygody [WIDEO]
To cudowne zwierzątko mierzące sobie około 60 centymetrów zostało zabite dziś przez jakieś auto na moście na Obwodnicy Północnej. – To makabra – komentuje Grzegorz Mróz, który jako jedyny zainteresował się losem leżącego na poboczu zwierzaka.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)