Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
08/12/2018 - 08:15

Magister informatyk - już do zdobycia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu oferuje już siedem kierunków magisterskich. To jedyna tego typu uczelnia w Polsce, która może się pochwalić takimi statystykami. Od lutego rusza nabór na studia magisterskie na kierunku Informatyka, niebawem ruszy jeszcze kolejny kierunek – bezpieczeństwo wewnętrzne.

Do tej pory studenci informatyki opuszczali mury uczelni jedynie z tytułem inżyniera, z licencjatem. PWSZ liczy na to, że po uruchomieniu kierunku magisterskiego pojawiają się nowi chętni, a na uczelnię wrócą jej dotychczasowi absolwenci. Jednocześnie kadra PWSZ gwarantuje, że poziom nauczania będzie na tyle wysoki by sprostać wymogom rynku IT.

Zobacz też: Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę. MMC Brainville?

Ale na tym nie koniec nowinek - uczelnia będzie również dawała nowe możliwości jeśli chodzi o studia związane z bioniką, a dla biznesu wprowadza dwa nowe języki – chiński i szwedzki. Oba na kierunkach lingwistycznych w zestawieniu – angielski-chiński, rosyjski - chiński, niemiecki- szwedzki.

Jednocześnie trwają ostatnie prace wykończeniowe w nowo wybudowanym Centrum Symulacji Medycznych. Wszystkie szczegóły w relacji filmowej z konferencji prasowej zorganizowanej w Instytucie Technicznym PWSZ z udziałem rektora PWSZ, prof. Mariusza Cygnara.

ES [email protected] Film: KS







Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)