Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
23/12/2018 - 12:40

Lipniczanie zapraszają na uroczystą pasterkę do Lipnicy Wielkiej

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego chrześcijanina. Już dzisiaj zasiądziemy do wigilijnego stołu, podzielimy się opłatkiem, złożymy życzenia i skosztujemy wigilijnych dań.

Zespół Regionalny Lipniczanie z Lipnicy Wielkiej, który w przyszłym roku będzie obchodził 50-lecie istnienia, przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku zespół już po raz czternasty będzie kolędował w lipnickim kościele godzinę przed uroczystą pasterką. To już jest tradycja. Na ich koncert przyjeżdżają goście z całej gminy Korzenna, ale również z powiatu nowosądeckiego i nie tylko. Przez cztery lata w Lipnicy Wielkiej na pasterce gościł również znany kompozytor Zbigniew Preisner, który jest autorem „Kolędy dla nieobecnych” i pastorałki „To już pora na wigilię”.

- Kompozytor Zbigniew Preisner był zachwycony naszym kolędowaniem. Pogratulował nam pięknego wykonania – mówi Maria Jaworecka, kierownik Zespołu Regionalnego Lipniczanie.

Zobacz też Młodzi i starsi śpiewali piosenki patriotyczne w Lipnicy Wielkiej [WIDEO]

Lipniczanie już od dłuższego czasu przygotowują się na uroczystą pasterkę. Tak, jak co roku tak i w tym będzie można usłyszeć nowe pastorałki. Do tej pory Lipniczanom udało się nagrać dwie płyty z kolędami i wiele innych z piosenkami ludowymi. Wkrótce planują nagrać kolejne.

- Przez te 14 lat nauczyliśmy się dużo nowych pastorałek. Na płytach nagrane jest jedynie około 40 utworów, a w naszym repertuarze jest ich zdecydowanie ponad 100. Bardzo serdecznie zapraszamy czytelników Sądeczanina na uroczystą pasterkę i koncert Lipniczan – dodaje Maria Jaworecka.

Zobacz też Lipniczanie wydali nową płytę i zaśpiewali dla Ojczyzny [WIDEO, ZDJĘCIA]

W Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) parafianie w sobotę ubierali choinki i przygotowywali szopkę w kościele. Z roku na rok wykazują się coraz większą pomysłowością, a kościół jest coraz piękniej ustrojony. W tym roku parafianie i wszyscy goście, którzy przyjadą do Lipnicy Wielkiej na święta będą mogli zobaczyć nową, piękną, ruchomą szopkę.

Okres przedświąteczny to bardzo pracowity czas dla księży, którzy każdego dnia w kościołach spowiadają wiernych. W tym szczególnym świątecznym czasie nie zapominajmy też o samotnych, chorych i potrzebujących. Niech nikt w święta Bożego Narodzenia nie będzie sam.

RG [email protected] Fot. RG

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Lipniczanie są już gotowi
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego chrześcijanina. Już jutro zasiądziemy do wigilijnego stołu, podzielimy się opłatkiem, złożymy życzenia i skosztujemy wigilijnych dań.


Dziękujemy za przesłanie błędu