Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
01/06/2022 - 13:15

Łezka może się zakręcić. Wyburzają budynek klubowy Sandecji [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęło się wyburzanie budynku klubowego Sandecji. Pierwsze elementy już z niego zniknęły. Tym samym stary obiekt przechodzi niemal w całości do historii. Pozostaną po nim jedynie piękne wspomnienia…

Prace na stadionie Sandecji postępują każdego dnia. Oprócz trybun budowane są także parkingi i chodniki, a całe otoczenie wokół niego jest odpowiednio dostosowywane. Posadzone zostały m.in. nowe drzewka.

Z trzech stron widać już także wielkie słupy stanowiące podpory pod przyszłe trybuny. Początek czerwca, to kolejna historyczna data dla stadionu przy ul. Kilińskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęło się właśnie wyburzanie starego budynku klubowego, w którym znajdowały się m.in. biura i szatnie.

Nie ma już drzwi i części dachu i ścian. Prace cały czas postępują więc wkrótce cały budynek zostanie zrównany z ziemią. To bez wątpienia dla każdego kibica wzruszająca chwila. Przez lata byliśmy przyzwyczajeni do charakterystycznego napisu „Sandecja. Stadion im. Ojca Władysława Augustynka”, który się na nim znajdował. Wkrótce w tym miejscu powstanie nowoczesna trybuna.

To jednak nie jedyne zmiany na budowie. Od strony Kamienicy, rozpoczął się już także montaż płyt filigranowych stanowiących konstrukcję trybun pod siedzenia. Wcześniej, trzeba było na nie czekać z uwagi na duży popyt. Dotarły jednak wreszcie do Nowego Sącza.

Według zapowiedzi pierwsze kolejki nowego sezonu piłkarze Sandecji mają rozegrać na wyjeździe. Przypomnijmy, że nowy stadion przy ul. Kilińskiego na mieć ponad 8 tys. miejsc i być oddany do użytku już w połowie przyszłego roku. Jego budowa pochłonie około 75 mln złotych. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

Ze stadionu Sandecji znika budynek klubowy
Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęło się wyburzanie budynku klubowego Sandecji. Pierwsze elementy już z niego zniknęły. Tym samym stary obiekt przechodzi niemal w całości do historii.


Dziękujemy za przesłanie błędu