Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
09/09/2020 - 19:10

Lekarze zachęcają do szczepienia się przeciwko grypie. Co na to sądeczanie?

W dobie pandemii koronawirusa lekarze podstawowej opieki zdrowotnej obserwują większe zainteresowanie szczepieniem przeciwko grypie. Zdecydowanie większe niż w poprzednich latach. O uodparniającą szczepionkę pytają osoby w różnym wieku. Nie wszyscy jednak są skłonni się szczepić, choć sezon grypowy zbliża się nieuchronnie. Jakie zdanie na ten temat mają mieszkańcy Nowego Sącza? Zobacz naszą filmową sondę.

Lekarze przed każdym sezonem grypowym bardzo do tego zachęcają.

- Jak najbardziej. Trzeba się szczepić na grypę - powiedziała portalowi Sądeczanin.info lek. med. Halina Ciszkowska, specjalista medycyny rodzinnej, współwłaściciel NZOZ „Gródmed” w Gródku n/Dunajcem. – Ja szczepię się na grypę od trzydziestu lat. Tak też czyni cały personel medyczny w naszej przychodni i sezon grypowy przechodzimy obronną ręką.

Czytaj także: W dobie pandemii szczepionka przeciwko grypie idzie w aptekach jak ciepłe bułki

Doktor Ciszkowska tłumaczy, że w dobie pandemii koronawirusa takie szczepienie przeciwko grypie jak najbardziej jest wskazane.

- SARS CoV-2 i grypa są to choroby wirusowe – dodaje lekarka. – Zaszczepienie się na grypę wzmocni odporność naszego organizmu. Osoby starsze powinny też się szczepić przeciwko pneumokokom. Zachęcam do tego. Już zamówiliśmy szczepionki przeciwko grypie. Na początek mamy otrzymać ich pięćdziesiąt. Dostawa ma przyjść w przyszłym tygodniu. W pierwszej kolejności będą się szczepić lekarze i personel medyczny z naszej przychodni, bo pracują z pacjentami, a potem rozpoczniemy szczepienie pacjentów, którzy na to szczepienie się zdecydowali.

Nasza rozmówczyni przyznaje, że w tym roku zainteresowanie szczepionką przeciwko grypie jest bardzo duże.

- Naprawdę dostajemy mnóstwo telefonów i ludzie pytają o szczepionkę – dodaje lekarka. – Już kilku pacjentów, którzy ją kupili mają szczepienie za sobą.

To, że jest większe zainteresowanie szczepieniem przeciwko grypie potwierdza także lek. med. Barbara Jurkiewicz, specjalista pediatra z NZOZ Remedium w Nowym Sączu.

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu