Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
09/07/2019 - 14:10

Łabowa: dla Roksany Słowik konkurs L-70 to pestka [FILM, ZDJĘCIA]

Piękna i mądra Serva oraz siedząca na jej grzbiecie Roksana Słowik wywalczyły zwycięstwo w zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody w kategorii 70 cm. Impreza jeździecka odbyła się w stajni rajdowo-terenowej Beskid w Łabowej.

Nie milkną echa tej wspaniałej imprezy jeździeckiej, jaka została zorganizowana pod patronatem miesięcznika "Sądeczanin" w niedzielę w Łabowej. Jaki poziom miało to wydarzenie? Wystarczy napomknąć, że na samo jego wspomnienie wszystko powraca z tą samą, co w niedzielę siłą.

Długo te zawody będzie wspominała i to bardzo mile Roksana Słowik, reprezentująca stajnię, która była organizatorem niedzielnego turnieju. Zwyciężyła ona w konkursie skoków przez przeszkody, które były ustawione na wysokości 70 cm.

Konkurencja ta była trudniejsza od poprzedniej, ponieważ trzeba było zapanować nad, czasem upartymi, końmi by skakały wyżej.

Jednak dla Roksany Słowik i jej najlepszej przyjaciółki pięknej - Servy pokonanie przeszkody ustawionej na wysokości 70 cm nie stanowiło żadnego problemu.

Roksana reprezentuje stajnię terenowo - rajdową Beskid w Łabowej. Na swoim ukochanym koniu jeździ od 3 lat.

Do turnieju w Łabowej przygotowywała się dość długo, uczęszczając na treningi trzy razy w tygodniu. Czasami było ich więcej, bo tego wymagały przygotowania do imprezy jeździeckiej.

Wiara we własne umiejętności oraz sporo włożonej pracy i serca doprowadziły ją do sukcesu.

- Czuję niesamowitą radość z osiągniętego wyniku - mówi Roksana.

Zdobywczyni I miejsca starała się nie denerwować podczas przejazdu. Maksymalnie skupiła się na tym, aby przejechać parkur perfekcyjnie. Stres dopadł ją jedynie na rozprężalni, kiedy to Serva stała się na chwilę nieposłuszna. Roksana bardzo szybko poradziła sobie z nieprzewidzianą sytuacją. Konia opanowała. Piękne zwierzę uspokoiła i ruszyła po najwyższe miejsce na podium.

Roksana i jej ukochana klacz tworzą bardzo zgrany tandem. To niezwykle istotne. Obie wywalczyły pierwsze miejsce w trudnej konkurencji L - 70. Zwyciężczyni otrzymała cudownie mieniący się w słońcu puchar oraz gadżety, które ufundowane zostały przez miesięcznik "Sądeczanin". Nagrodę wręczył zastępca wójta gminy Łabowa, Sławomir Rybarski.

Roksano, gratulujemy Ci uzyskanego wyniku i życzymy wszystkiego najlepszego w rozwijaniu swojej pasji.

Już jutro przybliżymy osobę następnej zwyciężczyni. Bądźcie z nami.

Justyna Hejmej, fot. Justyna Hejmej.

Roksana Słowik, zwyciężczyni zawodów jeździeckich w Łabowej
Piękna i mądra Serva oraz siedząca na jej grzbiecie Roksana Słowik wywalczyły zwycięstwo w zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody w kategorii 70 cm. Impreza jeździecka odbyła się w stajni rajdowo-terenowej Beskid w Łabowej.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe