Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
18/03/2019 - 14:35

Którą szkołę średnią wybrać? Uczniowie wzięli udział w targach edukacyjnych

Sądeckie Targi Edukacyjne to doskonała okazja dla uczniów, którzy kończąc w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową, zastanawiają się nad dalszą edukacją. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowało się kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz całego powiatu.

Dzisiaj w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej odbyły się Sądeckie Targi Edukacyjne. Wzięły w nich udział szkoły ponadgimnazjalne z terenu Nowego Sącza i całej Sądecczyzny. Targi cieszyły się wielkim zainteresowanie uczniów, którzy już za kilka miesięcy ukończą naukę w gimnazjach i szkołach podstawowych.

Była to świetna okazja do zapoznania się z ofertą liceów ogólnokształcących, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz publicznych placówek oświatowych. Wycieczka na targi miała ułatwić uczniom podjęcie tej jakże trudnej decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia.

- Wzięłam udział w tych targach, ponieważ ze szkoły do której uczęszczam był organizowany wyjazd. Przyjechałam tutaj, aby dowiedzieć się, jakie trzeba spełnić wymagania, aby dostać się do poszczególnych szkół średnich. W przyszłości planuję kontynuować naukę w Zespole Szkół Nr 2 im. Sybiraków na profilu wojskowe ratownictwo mundurowe. Podczas targów rozmawiałam z dwiema dziewczynami, które uczęszczają do tej szkoły. Opowiedziały mi o niej dużo dobrych rzeczy i utwierdziły mnie w decyzji – mówi Kinga Ogorzałek.  

- Bardzo podobają mi się Targi Szkół. W przyszłości chciałabym uczyć się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Mam nadzieję, że choć przez chwilę uda mi się dzisiaj porozmawiać z przedstawicielami tej szkoły – mówi jedna z uczennic, która przyjechała dzisiaj do Nowego Sącza na Sądeckie Targi Edukacyjne.

Targi to wyjątkowe wydarzenie także dla uczniów szkół średnich, którzy kiedyś również musieli podjąć decyzję o wyborze szkoły, a dzisiaj przyjeżdżają na Targi Edukacyjne, aby zachęcać swoich młodszych kolegów i koleżanki. Uczennice z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu o profilu fryzjerskim znalazły oryginalny sposób, aby zachęcić uczniów do wyboru właśnie tej szkoły. Podczas targów wykonywały za darmo fryzury wszystkim chętnym.  

- Cały czas do naszego stoiska ustawia się długa kolejka. Podchodzą do nas dziewczyny, które proszą, abyśmy im zrobiły loki albo wyprostowały włosy. W targach biorę udział już po raz trzeci. Kiedyś, gdy jeszcze uczęszczałam do gimnazjum, również brałam udział w takich targach - mówi Katarzyna Krawczyk.

We wtorek (19 marca) odbędą się Targi Uczelni Wyższych, w których wezmą udział przedstawiciele największych polskich uczelni. Tradycyjnie w hali MOSiR nie zabraknie też sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Wyższej Szkoły Biznesu-National Louis University.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RG, film DS d.szlag@sadeczanin.info

Którą szkołę średnią wybrać? Uczniowie wzięli udział w targach edukacyjnych
Sądeckie Targi Edukacyjne to doskonała okazja zarówno dla uczniów, którzy kończąc w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową, zastanawiają się nad dalszą edukacją. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowała się kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza oraz całego powiatu.


Dziękujemy za przesłanie błędu