Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
10/12/2022 - 14:40

Kryzysy atakują nas z każdej strony. Co na to rząd? Sądeczanie oceniają [WIDEO]

Kryzysy dostrzegamy na każdym kroku. Idąc do sklepu czy płacąc za paliwo zostawiamy więcej pieniędzy niż jeszcze kilka lat temu. Taka sytuacja jest na całym świecie. Czy polski rząd dobrze sobie z nią radzi? Zapytaliśmy oto sądeczan. Ich odpowiedzi były niezwykle zróżnicowane.

Kryzysy na świecie

Wysokie ceny w sklepach, inflacja, drogie paliwo, wojna w Ukrainie… Bardzo dużo dzieje się w ostatnim czasie zarówno w kraju, jak i na świecie. Niestety, z punktu widzenia przeciętnego obywatela nie jest łatwo. Wszystko wciąż drożeje.

Czy polskim rząd radzi sobie jednak dobrze z pojawiającymi się kryzysami? Zadaliśmy to pytanie mieszkańcom Sądecczyzny podczas sondy ulicznej. Odpowiedzi były bardzo różne. Każdy ma na ten temat swój własny punkt widzenia.

Sądeczanie oceniają działania polskiego rządu

- Myślę, że robią, co mogą. W niektórych przypadkach wychodzi im to dobrze, a w innych gorzej. Bardzo mnie cieszy, że polski rząd wpadł na pomysł, żeby się dozbrajać państwo. Niezwykle mi się to podoba i kibicuję im w tym aspekcie– mówi nasz rozmówca.

-  Na pewno jest ciężej niż było kiedyś. Jest mniejszy zarobek, a większe opłaty. Pracuję już dość długo i coś z tego mam. Nie chciałabym się jednak wypowiadać za innych. Rząd na pewno za dużo pieniędzy rozdaje – dodaje kolejna osoba.

Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Sylwia Konstanty-Siwulska, montaż: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu