Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
19/06/2019 - 14:05

Kręcimy z Polsatem. Dziennikarze w sprawie mieszkańców Marcinkowic!

Dziennikarze z programu „Państwo w Państwie” telewizji Polsat przyłączyli się do nas w walce o drogę dla mieszkańców osiedla Łazy w Marcinkowicach w gminie Chełmiec.

Nadzór Budowlany zamknął drogę, którą gmina Chełmiec budowała dla osiedla Łazy w Marcinkowicach. Miejscowi do tej pory jeździli przez Kopalnię Surowców Skalnych w Klęczanach, ale ta droga jest już zlikwidowana. Najprawdopodobniej dlatego, że kopalnia należąca w całości do gminy będzie poszerzać swoje tereny wydobywcze.

Wójt dał kopalni zielone światło, by zniszczyć dojazd choć wiedział, że nadzór budowlany tę drogę, którą budowała gmina - zresztą na terenach prywatnych, za które jeszcze nie zapłaciła - zablokował jako samowolę budowlaną. Inna rzecz, że droga, która powstała zupełnie bez projektu nie nadaje się do użytku. Łazy są odcięte od świata. Gdy miejscowi prosili władze kopalni o wgląd do dokumentów sprawie obu dróg, usłyszeli, że nie są stroną w sprawie.

Na dziś wójt bardziej przejmuje się faktem, że cała sytuacja jest wynikiem donosu niż tym, że droga została zablokowana i zarzutami nadzoru, które do tego doprowadziły,

O sprawie pisaliśmy szczegółowo w publikacjach 
Chełmiec i Marcinkowice: donos czy urzędnicza głupota? Kto odciął osiedle Łazy 
Chełmiec i Marcinkowice: to już nie skandal z wodą, to tragedia! Osiedle odcięte

Teraz reportaż w ślad za nami kręci ekipa znanego programu „Państwo w państwie”, która gościła wczoraj w naszym studiu, by nakręcić rozmowę z dziennikarką Sadeczanina.info Ewą Stachurą, która zajęła się tematem jako pierwsza. Kiedy emisja? I co z tego wyniknie? Będziemy informować Was na bieżąco.

[email protected] Fot.: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu