Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
14/02/2020 - 13:50

Koronawirus w Nowym Sączu? Rozmawiamy z wicedyrektorem ds. medycznych szpitala

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu od kilku godzin jest zamknięty, wstrzymane zostały przyjęcia chorych. Dlaczego? Dzisiaj trafił tam pacjent z objawami podobnymi do tych, które występują u ludzi zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Czy mamy do czynienia z podejrzeniem wystąpienia takiego zakażenia, będzie wiadomo dopiero po szczegółowych badaniach przeprowadzonych u chorego.

Zobacz także: Nowy Sącz: Pacjent nie jest zarażony koronawirusem

Lek. med. Bogusław Latacz, zastępca dyrektora ds. medycznych sądeckiego szpitala powiedział w rozmowie z portalem Sądeczanin.info, że pacjent trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego prosto z gabinetu lekarza rodzinnego.

Zobacz: wszystko o koronawirusie w Nowym Sączu

- Pacjent miał wysoką gorączkę i duszności – mówi lek. med. Bogusław Latacz. – A, więc z objawami ewidentnie infekcyjnymi. – Pacjent sam stwierdził, że mógł mieć realny kontakt z osobami, które teoretycznie mogły być zakażone. Oczywiście zostały momentalnie wdrożone procedury zatwierdzone przez głównego inspektora sanitarnego i ministra zdrowia.

Zobacz też Koronawirus w Nowym Sączu? Karetki wożą pacjentów do sąsiednich szpitali

Wszyscy pracownicy SOR – u pracują w odzieży ochronnej.

- Pacjenci SOR-u zostali przesunięci na inne oddziały, bądź wypisani do domu – dodaje zastępca dyrektora ds. medycznych sądeckiego szpitala. – Badania pacjenta trwają, które mają nam potwierdzić, albo wykluczyć możliwość pojawienia się koronawirusa u nas. Pacjent czuje się na razie całkiem dobrze.

Szpitalny Odział Ratunkowy w Nowym Sączu od kilku godzin jest zamknięty, a przyjęcia pacjentów są wstrzymane. O tej sytuacji został poinformowany koordynator do spraw ratownictwa medycznego, stacje pogotowia ratunkowego, jak również okoliczne szpitale.

Przeczytaj: Koronawirus w Nowym Sączu? SOR zamknięty, trwa badanie pacjenta

- Dopóki nie będziemy mieli pełnej jasności, co do tego, jaki to jest rodzaj zakażenia, to musimy oczywiście stosować procedury – mówi Bogusław Latacz, zastępca dyrektora ds. medycznych sądeckiego szpitala. Pacjent przebywa obecnie w specjalnym pomieszczeniu – izolatce, do którego trafiają chorzy wysoce zakaźni

[email protected], [email protected], fot.

Wirus z Chin w Nowym Sączu? Pacjent w szpitalu, kwarantanna na SOR
Pacjent z chińskim wirusem w nowosądeckiego szpitalu? Objawy na to wskazują na koronawirus, dlatego wstrzymane zostały przyjęcia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.


Dziękujemy za przesłanie błędu