Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
04/02/2023 - 07:20

Koronawirus i grypa przybierają na sile. Mieszkańcy Nowego Sącza mają swoje zdanie o szczepieniach

Choć niektórym może się wydawać, że koronawirus odszedł już w zapomnienie, to Polacy cały nasz na niego chorują. Swoje żniwo zbiera także grypa. W naszej sondzie zapytaliśmy sądeczan czy zamierzają się jeszcze szczepić na te wirusy.

Koronawirus w Polsce

Mimo że o koronawirusie nie mówi się już tak często, jak jeszcze kilka miesięcy temu, to nie możemy zapominać, że całkowicie nie zniknął. Choroba, na skutek której zmarły setki tysięcy osób cały czas jest niezwykle niebezpieczna.

Niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że w Polsce wykryte zostały już pierwsze przypadki Krakenu, a więc jednego z wariantów koronawirusa. Wiele osób choruje w ostatnim czasie również na grypę. Jak przekazał wiceminister Waldemar Kraska, być może szczyt zachorowań dopiero przed nami.

Mieszkańcy o szczepieniach na koronawirusa i grypę

To wszystko sprawia, że wiele osób ponownie zaczyna myśleć o szczepieniach. Czy sądeczanie postrzegają jednak sprawę podobnie? Czy zamierzają się jeszcze szczepić na koronawirusa lub na grypę? Zadaliśmy im to pytanie podczas sondy ulicznej.

- Jestem po trzech dawkach i nie do końca wiem czy mogę już przyjąć czwartą. Myślę, że jeśli jest taka opcja, na pewno to zrobię. Jeśli chodzi o grypę, to jestem w trakcie chorowania, więc już chyba troszkę za późno – mówi nasza rozmówczyni.

- Nie szczepiłam się, nie będę tego robić i jestem im całkowicie przeciwna. Z tego co widzę, to ci, którzy to zrobili jeszcze gorzej wszystko przechodzą – twierdzi inna osoba. – Nie szczepiłem się wcześniej i nie mam zamiaru tego robić – dodaje kolejny rozmówca.

Zdania są podzielone, choć głosów przeciwnych szczepieniom jest bardzo dużo. Całą sondę możecie zobaczyć w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, montaż: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu