Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
20/10/2021 - 14:25

Kordian jakiego nie znacie. W niedzielę zaśpiewa w sądeckim amfiteatrze

W niedzielę o godzinie 17 rozpocznie się koncert charytatywny dla cierpiącej na wrodzoną ślepotę Lebera Basi Pierzchały. Głównym punktem, oprócz licytacji na rzecz pomocy dziewczynce, będzie występ Wacława Kordiana Cieślika, znanego jako „Kordian”. Szczegóły zdradził przed naszą kamerą:

4-letnia Basia Pierzchała cierpi na wrodzoną ślepotę Lebera. W ubiegłym roku dziewczynka z dnia na dzień straciła wzrok. Bardzo chciałaby jeszcze raz ujrzeć swoich rodziców. Teraz pojawiła się szansa na spełnienie jej marzenia. Dziewczynka musi zostać poddana nowatorskiemu zabiegowi, którego koszt wynosi blisko 4 miliony złotych.

To właśnie z myślą  o niej, w niedzielę w sądeckim Amfiteatrze odbędzie się koncert charytatywny. Poprowadzi go znany aktor Michał Milowicz. Przeprowadzone zostaną również licytacje, z których pieniądze będą przekazane na rzecz jej leczenia.

Gwiazdą wieczoru będzie Kordian, z którym porozmawialiśmy o wydarzeniu. – Cel jest bardzo szczytny. Rozmawiałem przed chwilką z tatą Basi, który bardzo się cieszy, że koncert został zorganizowany. Jego nazwa to ‘Kordian jakiego nie znacie’, ale szczegóły są niespodzianką. Zapowiada się, że przyjadą moi fani z całej Polski – mówi.

- Włączyłem się w akcję, bo gdy dostaję informacje o dzieciach, którym trzeba pomóc, nie zastanawiam się ani 5 minut. To wydarzenie jest szczególne, bo wraz z prezydentem Nowego Sącza jestem jego organizatorem. Mogę zdradzić, że istnieje prawdopodobieństwo, że również Michał Milowicz zaśpiewa – dodaje Kordian.

Do tej pory na leczenie dziewczynki udało się uzbierać ponad 27 tysięcy złotych. To kropla w morzu potrzeb, bo wciąż brakuje ponad 3 miliony złotych. Jeśli i ty chcesz pomóc, kliknij TUTAJ i wpłać dowolną sumę pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki. Liczy się każdy grosz. Pamiętaj! Dobro wraca! 

Cała rozmowa z Kordianem znajduje się w materiale filmowym. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.; szczytny-cel.pl, wideo; Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu