Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
29/03/2020 - 15:30

Małopolska - COVID-19. Kolejne przypadki z naszego regionu [AKTUALIZACJA]

Jeszcze wczesnym popołudniem służby wojewody małopolskiego informowały o 9 pacjentach z naszego regionu (8 z Nowego Sącza i 1 z powiatu nowosądeckiego) zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Teraz zakażenie potwierdzono u kolejnych dwóch – mężczyzny w sile wielu z powiatu nowosądeckiego oraz osoby nieletniej z powiatu gorlickiego.

Po godz. 20.30

W Małopolsce liczba zakażonych zwiększyła się o 5 kolejnych osób.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie COVID - 19 u: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego.

- Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane – informują służby wojewody małopolskiego.

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w Szpitalu w Myślenicach. 

- Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do szpitala już po jego śmierci – informują służby wojewody małopolskiego. - Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 150 osób.

Kraj

Mamy w Polsce 91 nowych przypadków zakażenia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Liczba chorych na COVID – 19 w Polsce wzrosła do 1862 osób. W tej liczbie jest 22 osoby, które zmarły.

Godz. 14.30

W Nowym Sączu na koronawirusa jest już chorych jedenaście osób. Z informacji podanych wczesnym popołudniem przez służby wojewody małopolskiego wynika, że zakażenie SARS-CoV-2 zostało potwierdzone u kolejnych ośmiu mieszkańców miasta oraz jednej mieszkanki z powiatu nowosądeckiego.

W grupie chorych nowosądeczan jest starsza kobieta oraz młoda kobieta, dwóch młodych mężczyzn i cztery osoby niepełnoletnie.

Czytaj także: Proboszcz z Niskowej, ks. Krzysztof Prokop, ma koronawirusa

Zakażenie zostało także potwierdzone u kobiety w sile wieku z powiatu nowosądeckiego.

Te dziewięć wspomnianych przypadków znalazło się wśród 22 nowych potwierdzonych zakażeń z Małopolski.

- Oprócz nich w tej grupie znajduje się również: 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna) – informują służby prasowe wojewody małopolskiego.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego.

Czytaj także: Czy przez koronawirusa można zmienić warunki zawartej umowy, albo ją rozwiązać?

- Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych – podają służby wojewody.

Obecnie w Małopolsce na koronawiruasa choruje 145 osób.

Według najnowszych informacji z Ministerstwa Zdrowia liczba zachorowań w kraju zwiększyła się od godzin porannych o 54 nowe przypadki. Tym razem najwięcej z nich stwierdzono w województwie małopolskim.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

W Polsce zmarła kolejna osoba chorująca na COVID – 19. W szpitalu w Raciborzu zmarł 82 - letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Do tej pory w Polsce na koronawirusa zachorowało 1771 osób. W tej liczbie jest 20 pacjentów, którzy zmarli.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)