Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
21/08/2019 - 15:30

Kamionka Wielka: sesja LIVE - zmiany w budżecie i skarga na wójta

Dzisiejsza nadzwyczajna sesja w Kamionce Wielkiej ma w programie tylko dwa punkty – zmiany w budżecie na 2019 rok i rozpatrzenie skargi na wójta.

Zobacz też: Kamionka Wielka: to w ogóle droga? Tak i nie uwierzycie, jak teraz wygląda!

Zacznijmy od zmian w budżecie. Nie chodzi tu o rewolucję tylko o drobne przesunięcia. Radni muszą podjąć decyzję o zwiększeniu dochodów majątkowych o kwotę: 42 tys. 672 zł w związku z podpisaniem umowy o wsparcie finansowe Zarządu Województwa Małopolskiego na realizację zadania „Wymiana pokrycia dachu remizy OSP w Mszalnicy”
Gmina chce też zmniejszyć o 20 tys. pulę środków na dotacje udzielane na przyłącza kanalizacyjne i ograniczyć o 54 tys. zł środki na zmiany w planach zagospodarowania niezbędne do wydawania w-z.
W przypadku zwiększenia wydatków, to chodzi o następujące kwoty:
- 17 tys. zł - prace remontowe w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Kamionce Wielkiej- remont pomieszczeń w podpiwniczeniu.
- 23 tys. zł – wymiana oświetlenia w szkole Podstawowej w Królowej Polskiej
- ok. 68 tys. zł – wymiana pokrycia dachu w Remizie OSP w Mszalnicy
- 8 tys. zł - dotacja dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej na wydanie książki pod. tyt.: "Ocalić od zapomnienia- wspomnienia okupacyjne" w ramach projektu: wspomnienia mieszkańców Kamionki Wielkiej z okresu II wojny światowej oraz świadectwa synów i córek zasłużonych dla Kamionki Wielkiej.

Jeśli chodzi o skargę na wójta gminy to dotyczy ona kwestii związanych z własnością gruntu – gmina jakoby weszła z gminną drogą na prywatną posesję.

Jakie zdanie na temat wspomnianych kwestii będą mieli radni? Zobaczcie sami.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)