Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
30/10/2023 - 09:05

Kamionka Wielka: rewolucja w budżecie na 2023 rok. Szykują się wielkie inwestycje: sesja LIVE

Dziś bardzo ważna sesja w gminie Kamionce Wielkiej. Radni będą wprowadzać do tegorocznego budżetu aż 12 milionów złotych na chodniki i kanalizację. Będzie też kilka zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Jakie są najważniejsze punkty obrad? – Między innymi zmiana w budżecie na 2023 rok – informuje wójt Andrzej Stanek. A chodzi między innymi o promesę na 12 milionów z Polskiego Ładu. – To dwa miliony na budowę chodnika w centrum Mystkowa i 10 milionów na rozbudowę sieci kanalizacyjnej – wyjaśnia gospodarz gminy. 

Kamionka Wielka: droga się załamała, 800 metrów jest w opłakanym stanie. Co teraz?

W przypadku chodnika, chodzi o drogę powiatową, ale gmina ma już podpisane porozumienie ze starostwem i po wprowadzeniu pieniędzy na realizację inwestycji, będzie mogła już ogłosić przetarg.

Jeśli chodzi o pozostałe środki, to nadal trwa analiza o ich lokacji. Pod uwagę brane są sołectwa Mszalnica, Mystków, Królowa Górna i Kamionka Wielka.

- Będziemy też wybierać ławników – zaznacza Stanek a kandydatów jest troje. Wszyscy będą w tej roli debiutować.

- Będziemy też dokonywać punktowych zmian w planie zagospodarowania przestrzennego w dwóch miejscach w Kamionce Wielkiej. Chodzi o przekształcenie gruntów rolnych w budowlane – wyjaśnia wójt.

By obejrzeć transmisję z sesji wystarczy kliknąć w zdjęcie powyżej. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu