Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/12/2019 - 17:25

To już szczyt wszystkiego. Zaśmiecił brzegi Kamienicy i jeszcze się podpisał

Mamy kolejny dowód na to, że nad mentalnością i zwyczajami mieszkańców Nowego Sącza trzeba jeszcze mocno popracować. I co najbardziej przykre – nie ma wyjścia i trzeba to robić mandatami. Nasz Czytelnik biegając nad Kamienicą przy moście w ciągu ulicy Kamiennej natknął się na całą stertę śmieci i szklanych butelek po piwie. Ktoś je tu wyrzucił a w stercie zostawił wydruk z terminala płatniczego.

Mocno musieliśmy ocenzurować pierwszy komentarz, który usłyszeliśmy od mężczyzny, który na te śmieci niemal wpadł biegając.

Jesteśmy w stanie zrozumieć wszystko – ktoś mógł mieć dość siedzenia przy stole i po prostu wyskoczył na piwo nad rzekę. Okey – alkoholu w ten sposób spożywać nie można. Załóżmy jednak, że delikwenta – choć sądząc po ilości butelek – delikwentów nie stać na wypicie piwa w knajpce. Ale zabranie butelek ze sobą i wyrzucenie ich do jakiekolwiek kosza już nic nie kosztuje. Mało tego, być może jakiś zbierać puszek jeszcze sobie by zarobił na ich zdaniu. Przypomnijmy, że kaucja za butelkę wynosi ok. 50 groszy.

Zobacz też: Komu chciało się aż tu takie śmieci wywieźć? Nie szkoda było na paliwo?

Tyle że pozostałe odpady świadczą o tym, że to wcale nie jest efekt plenerowej imprezy, że to śmieci z gospodarstwa domowego. – Dwudziesty pierwszy wiek. A obok jest basen i tu potem ludzie z dziećmi przychodzą – komentuje Czytelnik.

Na tym jednak nie koniec. Już po zrobieniu zdjęć tego wysypiska nasz operator natknął się w pobliżu na kolejny wór śmieci. Naprawdę nie można ich było zostawić przy jakimś kontenerze tylko akurat nad rzeką?
W  stercie widocznej na filmie był wydruk potwierdzający płatność kartą. Czy kwitek pozwoliłby namierzyć śmieciarza? Policja pewnie nie miałaby z tym problemów, ale Straż Miejska może nie mieć takich możliwości. I wbrew nadziejom naszego Czytelnika może się okazać, że za posprzątanie tego wysypiska po raz kolejny zapłacimy wszyscy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu