Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
09/06/2023 - 16:00

To już dziś! Sądeczanka Ewa Novel wystąpi na Festiwalu w Opolu

Już dzisiaj rozpoczyna się jubileuszowa sześćdziesiąta edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wśród wielu uzdolnionych artystów, którzy wystąpią podczas dzisiejszego koncertu, na scenie zobaczymy również sądeczankę Ewę Novel. Jej występ możecie obejrzeć w TVP 1 o godzinie dwudziestej drugiej. Artystka zaśpiewa utwór pt. „Na końcu świata”, który – jak sama przyznaje – czekał na odpowiedni moment, tak samo jak ona.

Utwór został napisany przez legendarnego muzyka i wokalistę Marka Kościkiewicza. Oryginalna kompozycja i tekst, który opowiada pozornie prostą historię. “Na końcu świata” to singiel, na który zdecydowanie zwrócą uwagę miłośnicy popowych i zarówno alternatywnych brzmień.

Zobacz też Sądeczanka Ewa Novel spełniła swoje największe marzenie. Chciała tego od dziecka [FILM]

“Na końcu świata” to opowieść niejednoznaczna, tajemnicza i momentami nawet mroczna. Ukazuje uczucia głównej bohaterki, która ma już wszystkiego dość i tak jak w tytule, znajduje się “na końcu świata”. Utwór ukazuje zmagania dziewczyny z codziennością i złamanym sercem. Bohaterka pragnie odzyskać piękno swojego życia i wyrwać się do zupełnie innego świata. Cały utwór to opowieść o dziewczynie, która marzy aby zmienić otoczenie i udać się do krainy swoich marzeń, które odłożyła w kąt, w konfrontacji z szarą rzeczywistością – dodaje artystka.

Ewa Novel to wokalistka i autorka tekstów, obdarzona charakterystyczną barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artystka jest finalistką “Szansy na Sukces – Opole 2022” (w odcinku z panią Ireną Santor) oraz laureatką VII edycji “The Voice of Poland”, gdzie śpiewała w drużynie Tomsona i Barona. Znana jest również ze współpracy z zespołem LEVI, z którym nagrała dwie płyty: “LEVI” i “Odcienie”. Wygrała Rawa Blues Festival i międzynarodowy konkurs “Blues Aperitive”. Ewa wystąpiła również z legendarnym gitarzystą Scottem Hendersonem podczas jego trasy koncertowej w Polsce w 2022 roku.

Artystka w przyszłości planuje wydać płytę, która będzie zwieńczeniem jej dotychczasowej pracy muzycznej. Znajdą się na niej zarówno kompozycje Ewy Novel, jak i utwory napisane przez innych artystów. Płyta będzie eklektyczna i przepełniona emocjami.

Miłość do muzyki towarzyszy Ewie od zawsze. Jak sama przyznaje, karierę solową rozpoczęła dość późno, jednak to nie przeszkodziło jej w spełnieniu swoich marzeń. Na co dzień prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą oraz warsztaty, a także uczy dzieci śpiewać.

Występ na Festiwalu w Opolu był największym muzycznym marzeniem Ewy Novel. Już od jakieś czasu podejmowała próby, aby je spełnić i w końcu się udało. 

- Najpierw wysłałam zgłoszenie, ale niestety nie udało się. Potem próbowałam dostać się do Opola poprzez udział w programie „Szansa na sukces”. Byłam o włos od zwycięstwa, bo dostałam się do trójki finałowej, ale niestety i tym razem się nie udało. Teraz znów wysłałam zgłoszenie i tym razem się udało – wspomina z uśmiechem na twarzy piosenkarka

W jakich okolicznościach dowiedziała się o tym, że zaśpiewa podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu?

- Prowadziłam warsztaty muzyczne w bibliotece. Wtedy kilka razy dzwonił mój telefon. Aż w końcu odebrałam. Okazało się, że dzwoni pan z telewizji, który przekazał mi radosną nowinę, że dostałam się na festiwal w Opolu. Bardzo się ucieszyłam. Nie wiedziałam co mam powiedzieć. Byłam w ogromnym szoku. Dopiero z czasem do mnie doszło, że to moje największe muzyczne marzenie spełni się.  

Podczas trzydniowego Festiwalu w Opolu wystąpi również pochodzący z Limanowszczyzny zwycięzca trzynastej edycji "The Voice of Poland" Dominik Dudek, który zaśpiewa utwór pt. "Idę". Jego występ można obejrzeć w telewizji w sobotę o godzinie 20.15. 

Trzymamy mocno kciuki zarówno za Ewę, jak i Dominika! ([email protected] Fot. Ewa Novel)Dziękujemy za przesłanie błędu