Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
17/04/2019 - 13:45

Język angielski nie był straszny dla uczniów "dziewiątki"

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 9 przy ulicy Piramowicza są zadowoleni z dzisiejszego egzaminu ośmioklasisty z języka angielskiego.

- Spodziewałem się, że egzamin będzie trudniejszy, fajnie się przygotowałem i poszło łatwiej niż myślałem. Wynik chyba będzie dobry, więc spokojnie czekam na wyniki - powiedział Tomek w rozmowie z „Sądeczaninem”, który jednak krępował się występu przed kamerą.

Na twarzach większości uczniów opuszczających sale lekcyjne można było zobaczyć uśmiech, a rozmowy na korytarzach również wskazywały na dobrą atmosferę wśród egzaminowanych.

Wśród zadowolonych, była również Ania. - Bardzo się stresowałam, słabo spałam w nocy, bo nie wiedziałam co dzisiaj będzie. Bałam się tej części, kiedy słucha się nagrania, ale okazało się, że wszystko było dobrze i napisałam dobrze egzamin - mówiła, uśmiechnięta.

Spora część uczniów ma już sprecyzowane plany po zakończeniu swej podstawówki. Co ciekawe wśród chłopców popularnym wyborem jest kontynuacja nauki w Technikum, natomiast wśród dziewcząt najczęściej padała nazwa 5 Liceum Ogólnokształcącego. Czy plany się zrealizują? To pokażą wyniki egzaminów, ale wśród ósmoklasistów widać spory optymizm.

- Co ma być, to będzie. Nawet jak nie dostaniemy się tam gdzie chcemy, to zawsze pozostaje jakieś wyjście. Gdzieś nas przecież przyjmą, a wtedy mamy czas, aby odpowiednio się rozwinąć i przygotować do studiów, a później do pracy. Już niedługo wakacje, czas odpocząć - dodał Piotrek.

MŚ ([email protected]). Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)