Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
08/09/2022 - 19:30

Jezioro Rożnowskie: lada moment będziemy świadkami czegoś, co je odmieni

- Wszyscy bardzo mocno trzymają kciuki za tę inicjatywę i mówią o tym, jak dawno powinno to zostać rozwiązane i zrobione. Myślę, że lada moment będziemy świadkami czegoś niezwykłego i tym razem uda nam się doprowadzić do finału tej historii – zapewnia Jarosław Baziak, prezes SKT „Sądeczanin”. O oczyszczeniu Jeziora Rożnowskiego głośno jest także podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Czytaj więcej: Jezioro Rożnowskie jest unikalną perłą. Nie straćmy jej. Apel SKT „Sądeczanin” [WIDEO]

Z Jarosławem Baziakiem, prezesem Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”, rozmawia Sylwia Konstanty-Siwulska.

- Nie sposób nie zapytać o inicjatywę SKT „Sądeczanin”, czyli utworzenie dedykowanego funduszu celowego w celu rewitalizacji linii brzegowej Jeziora Rożnowskiego. Na jakim etapie jest ta inicjatywa?

- Przez ostatnie miesiące rozmawialiśmy nie tylko z samorządami, ale przede wszystkim z lokalnymi posłami, ministrami. Myślę, że w następnych miesiącach wszystkie te sprawy, o których rozmawialiśmy nabiorą całkiem innego tempa i będziemy mogli spodziewać się bardziej klarownych decyzji i oświadczeń ze strony decydentów, którzy mogą przyspieszyć ten proces.

- Czy Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest dobrym miejscem do promowania lokalnych inicjatyw?

- Jest najlepszym miejscem. Nie ma takiego drugiego miejsca ani w województwie małopolskim, ani w Polsce, ani nawet w tej części Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego, że przewijają się tutaj wątki wszystkie – nie tylko te ogólnopaństwowe, międzynarodowe, ale też lokalne, samorządowe. Ze względu na fakt, że gościmy prezesów największych spółek skarbu państwa, ministrów, decydentów, naukowców i innych znamienitych gości, w tym samorządowców, budujemy taką sferę do dyskusji, która pozwala rozwiązywać problemy. Właśnie takie, jak kwestia rewitalizacji brzegów Jeziora Rożnowskiego.

Zobacz także: Tysiące uczestników Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Krynica może tylko zazdrościć [ZDJĘCIA]

Co o oczyszczeniu Jeziora Rożnowskiego mówi się na Sądecczyźnie? Jak na inicjatywę SKT „Sądeczanin” zareagowali mieszkańcy? Więcej można usłyszeć w materiale wideo. ([email protected], wideo: Jagienka Michalik)Dziękujemy za przesłanie błędu