Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
11/03/2020 - 15:30

Jeszcze dwa dni zajęć opiekuńczych w żłobkach, przedszkolach, szkołach

Ponad siedemnaście tysięcy dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich, nad którymi pieczę sprawuje miasto Nowy Sącz nie będzie miało zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Jutro i pojutrze w tych placówkach będą zapewnione jedynie zajęcia opiekuńcze. Potem i z nimi koniec. Na dwa tygodnie

Z pewnością w związku z zaistniałą sytuacją większość dzieci i młodzieży będzie miała zapewnioną opiekę rodziców, bądź kogoś bliskiego. Trafią się jednak zapewne tacy pracujący rodzice, którzy nie będą mogli, w trybie pilnym, opieki zorganizować.

- Wychowankowie żłobków i przedszkoli, których rodzice przyprowadzą jutro i pojutrze będą mieli zapewnioną opiekę – deklaruje Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. – W tych placówkach będą odbywały się tego typu zajęcia dla najmłodszych.

Zobacz też: PWSZ zawiesza tradycyjne zajęcia, nauka trwa online

A co w szkołach? - Podobnie będzie i w tych placówkach. W nich też będą prowadzone różnego rodzaju zajęcia opiekuńcze. Nie będą się odbywały natomiast lekcje – dodała wiceprezydent Majka.

Od poniedziałku zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tych wszystkich placówkach nie będzie. W żłobkach, podlegających pod miasto jest ponad 180 dzieci, w przedszkolach - około 670 dzieci, w szkołach podstawowych - około 6,5 tys. dzieci i w szkołach średnich - ponad 9,7 tys. uczniów. Żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie niepubliczne też zawieszają zajęcia lekcyjne.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)