Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
31/10/2020 - 12:20

„To jest straszne”, "To jest normalne", czyli sądeczanie o protestach na ulicach

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją w całej Polsce odbywają się protesty. Zapytaliśmy sądeczan jakie mają zdanie na ich temat. Mieszkańcy są podzieleni.

Przez Polskę przechodzi w ostatnim czasie fala protestów, przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją. Dzieje się to również w Nowym Sączu, gdzie grupy demonstrantów manifestują swoje niezadowolenie w ulicznych marszach. Ich cechą charakterystyczną jest blokowanie ulic oraz używanie wulgarnego języka. Często dochodzi także do dewastacji kościołów i pomników. Polska podzieliła się na zwolenników i przeciwników tego typu demonstracji. W naszej sondzie zapytaliśmy Sądeczan jakie mają zdanie na ten temat.

Zobacz także: „Trzeba było nas nie wku..iać”. Marsz w deszczu z petardami w Nowym Sączu[WIDEO]

- Popieram te protesty. Kobietom należy się wolność – mówi nasza rozmówczyni.

- Młodzież jak dorośnie, będzie tego ciężko żałować… Niszczenie pomników i kościołów to coś nieprawdopodobnego – ripostuje kolejna.

- Nie podoba mi się forma tych demonstracji i atakowanie kościołów, ale sam protest popieram – twierdzi inny z mieszkańców Sądecczyzny.

Zobacz także: Protesty przeciw aborcji, ataki na kościoły. Biskupi zabrali głos

Zdania są bardzo podzielone, co dobrze oddaje nastroje społeczne, jakie panują w naszym kraju. Więcej wypowiedzi w materiale filmowym. (MP), wideo: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu