Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/07/2020 - 19:20

Jeśli ta leciwa tama zawiedzie, kilkadziesiąt domów zaleje woda!

Barcice w gminie Stary Sącz. Mieszkańcy budynków poniżej tamy na potoku Bogusławiec ze strachem patrzą na poziom wody i kolejne alarmujące prognozy pogody. Tama może zawieść, bo bory zbudowały na niej żeremie co dodatkowo nadwyręża leciwą konstrukcję. Sołtys Tomasz Koszkul jest w stałym kontakcie z administratorem obiektu, ale mimo że poziom wody się obniżył, nadal nikt tematem się nie zajął.

Zobacz też: Zobacz co zrobiły deszcze i rzeki w gminie Stary Sącz

Temat – nomen omen – wypłynął na ostatniej sesji w Starym Sączu. Sołtys Tomasz Koszkul zwrócił się do burmistrza Jacka Lelka, by i on oficjalnie ponaglił w działaniach administratora tamy, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Sprawa jest pilna – poniżej tamy jest kilkadziesiąt domów i już w czasie ostatnich ulew woda z potoku zrównała się z poziomem gruntu na którym posadowione są posesje. Jeśli tama puści, nieruchomości będą zalane.

Zobacz też: Jeden zarażony, 45 osób na kwarantannie! COVID-19 panoszy się w Starym Sączu

Przedstawiciele Wód Polskich z rejonu Muszyna byli już tu na wizji lokalnej i obiecali zadziałać jak tylko woda się obniży. Mijają dni – nie widać żadnych prac. Koszkul podkreśla przy okazji, że ostatnie ulewy poczyniły o wiele więcej szkód, w sprawie których interweniować powinna ta państwowa spółka - wezbrane wody kolejnych potoków podebrały podbudowę kilku lokalnych dróg. Szczegóły w materiale filmowym.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Daniel Szlag Fot.: Daniel Szlag

Jeśli ta leciwa tama zawiedzie, kilkadziesiąt domów zaleje woda!
Barcice w gminie Stary Sącz. Mieszkańcy budynków poniżej tamy na potoku Bogusławiec ze strachem patrzą na poziom wody i kolejne alarmujące prognozy pogody. Tama może zawieść, bo bory zbudowały na niej żeremie co dodatkowo nadwyręża leciwą konstrukcję. Sołtys Tomasz Koszkul jest w stałym kontakcie z właścicielem i zarazem administratorem obiektu, ale mimo że poziom wody się obniżył nadal nikt tematem się nie zajął.


Dziękujemy za przesłanie błędu