Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
03/09/2018 - 14:25

Jaka szkoda. Koniec wakacji. Naukę czas zacząć [ZDJĘCIA]

Wakacje minęły błyskawicznie. Nawet nie wiedzieć, kiedy. Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Rok z ośmioklasową szkołą podstawową. Na ulicach Nowego Sącza królowały, co zrozumiałe kolory biały, granatowy i czarny. W szkołach różnych typów zarówno publicznych i niepublicznych oraz innych placówkach oświatowych edukację rozpoczęło w mieście około siedemnaście tysięcy uczniów.

Pracę w placówkach oświatowych, działających na terenie Nowego Sącza podjęło dzisiaj, po wakacyjnej przerwie prawie 1,7 tysiąca nauczycieli.

- Jest to naprawdę duży potencjał, z którym wchodzimy w nowy rok szkolny – mówi Józef  Klimek dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Głęboko wierzę, że przy dobrej współpracy ten rok szkolny, który właśnie się zaczął będzie udany i efektywny. Wszystkim uczniom i nauczycielom tego życzę.

Czytaj też: Oni rządzą w szkołach i przedszkolach. Dyrektorskie powołania

Prezydent miasta Ryszard Nowak wziął udział w miejskim otwarciu roku szkolnego. Główne uroczystości odbyły się dzisiaj o godz. 12.30 w IV Liceum Ogólnokształcącym Sportowym im. św. Kingi przy ul. Nadbrzeżnej. Wcześniej jednak prezydent Nowak uczestniczył w otwarciu roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 im Sybiraków. Uroczystość odbyła się w szkole na osiedlu Millenium, gdzie uczą się między innymi klasy mundurowe Związku Strzeleckiego „Strzelec”.  Prezydent Nowak wybrał to miejsce nieprzypadkowo. Była to forma uhonorowania  sądeckiego „Strzelca” za zajęcie pierwszego miejsca w kraju podczas ogólnopolskiego przeglądu musztry klas mundurowych.

- Szanowne grono pedagogiczne, drodzy „Strzelcy” i uczniowie rozpoczynacie nowy rok szkolny w nowej formule – powiedział dzisiaj podczas uroczystości prezydent Nowak. – Jestem przekonany, że pan dyrektor, który rozpoczyna swoją dyrektorską karierę będzie w sposób właściwy, godny i pełen oddania dbał o szkołę i efekty nauczania. Drodzy „Strzelcy” jesteście wizytówką miasta. Jesteście znani nie tylko w Nowym Sączu, ale także w całym kraju. Uzyskujecie coraz lepsze wyniki. Dzisiaj jestem dumny z tego, że właśnie w ten sposób reprezentujecie szkołę oraz nasze miasto. Hołdujecie tradycjom, jak i wartościom, które nie tylko mi, ale wszystkim sądeczanom są bardzo bliskie.

Prezydent miasta życzył gronu pedagogicznemu, „Strzelcom” i uczniom uzyskiwania jak najlepszych efektów. Prezydent wręczył dzisiaj nowemu dyrektorowi Sławomirowi Szczerkowskiemu i zarazem komendantowi głównemu Związku Strzeleckiego "Strzelec" O.S.W.  złoty „Dukat Sędziwoja”. Gospodarz miasta życzył nauczycielom rozpoczynającym pracę satysfakcji z wykonywanego zawodu i samych sukcesów, zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu osobistym.

- Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym – dodaje prezydent Nowak.

Czytaj też: Zaczynają nowy rok szkolny z awansami. W gronie nauczycieli mianowanych

Warto zaznaczyć, że od dzisiaj Zespołem Szkół nr 2 im. Sybiraków kieruje nowy dyrektor Sławomir Szczerkowski. Zastąpił on na tym stanowisku Antoninę Dzikowską, która przeszła na emeryturę.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków od ubiegłego roku szkolnego uczą się w dwóch budynkach. Na ul. Podhalańskiej oraz Królowej Jadwigi. W szkole na osiedlu Millenium uczą się klasy mundurowe (wojskowe), natomiast uczniowie klasy branżowej I stopnia i uczniowie klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej, technikum i uczniowie klas ratownictwa mundurowego zdobywają wiedzę w budynku przy ul. Podhalańskiej.

- Nie ukrywam, że jest to dla nas dość problematyczne, ale dajemy radę – mówi Sławomir Szczerkowski. – Z informacji, które posiadam od 1 września 2019 cała szkoła ma być przeniesiona do szkoły przy ul. Królowej Jadwigi.

Sławomir Szczerkowski, który od dzisiaj kieruje Zespołem Szkół nr 2 przyznaje, że przed nim pojawiło się nowe wyzwanie związane z prowadzeniem placówki.

- Lubię wyzwania – mówi dyrektor Szczerkowski. – Pracowałem z moją poprzedniczką – panią Antoniną Dzikowską, prowadziliśmy wspólnie wiele rzeczy, więc teraz ja będę je kontynuował.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM.

Pierwszy szkolny dzwonek
Pierwszy szkolny dzwonek


Dziękujemy za przesłanie błędu