Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
07/12/2018 - 17:20

Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę

Zgodnie z informacjami, jakie przekazał dzisiaj mediom rektor PWSZ, dr hab. inż. Mariusz Cygnar, już w październiku 2020 roku studenci Instytutu Ekonomicznego rozpoczną studia w nowym miejscu. Gdzie i ile to będzie kosztować? I jaki to ma związek z Miasteczkiem Multimedialnym i czekiem od ministra Jarosława Gowina?

Rozrastający się Instytut Ekonomiczny funkcjonuje (dzięki przychylności Urzędu Marszałkowskiego) w zabytkowej „Ciuciubabce” – kamienicy u zbiegu Alei Wolności i ul. Staszica. Jednak uczelnia już od dłuższego czasu ma świadomość, że miejsca zaczyna tu brakować.

Stąd już w styczniu gotowy będzie projekt budynku dedykowanego na potrzeby IE, który wybudowany zostanie na miejscu starej zbrojowni przy Alejach Batorego, czyli przylegać będzie do obecnej siedziby uczelnianej biblioteki. Potem już tylko trzeba uzyskać pozwolenie na budowę i na wiosnę można ruszyć z budową.

Zobacz też: Premier Morawiecki będzie interweniował w sprawie MMC Brainville? Był telefon

Ile to będzie kosztować? Około 20 mln zł, ale jak podkreśla rektor Mariusz Cygnar, minister nauki i szkolnictwa wyższego już podarował uczelni czek opiewający nawet na wyższą kwotę w obligacjach Skarbu Państwa. Co oznacza, że PWSZ nie musi się martwić o sfinansowanie przedsięwzięcia.

Przy okazji spytaliśmy rektora  PWSZ o kolejne sygnały, że PWSZ może otrzymać budynek Miasteczka Multimedialnego. Choćby pod potrzeby uruchomienia laboratoriów ekonomicznych. Jednak jak zastrzega rektor, na razie nikt z uczelnią formalnie na ten temat nie rozmawiał, a druga rzecz, to pytanie: czy uczelnia byłaby zainteresowana utrzymywaniem budynku, który, według informacji syndyka, pochłania około 200 tys. zł miesięcznie... Szczegóły: w materiale filmowym.

Zobacz też: PWSZ rozstanie się z Ciuciubabką? Będzie nowy Instytut Ekonomiczny

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu