Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
28/12/2021 - 13:20

Inflacja zabija budżety sądeczan. A mówią, że będzie jeszcze gorzej... [WIDEO]

O podwyżkach cen słyszymy na każdym kroku. Zmieniają się ceny produktów spożywczych czy paliwa. Jak bardzo jest to zauważalne i dotkliwe dla mieszkańców Nowego Sącza? Zadaliśmy im to pytanie podczas naszej sondy ulicznej. Sprawdźcie, co mówili:

O zmieniających się cenach w sklepach możecie dowiedzieć się m.in. z naszego aktualizowanego cyklicznie raportu. Inflacja to jeden z głównych tematów poruszanych w tym roku. Mówi się o niej także w kontekście wysokich cen paliwa.

Czy podwyżki są dla Sądeczan odczuwalne? Zadaliśmy im to pytanie w naszej sondzie ulicznej. – Są bardzo odczuwalne, a to niestety nie jest koniec. Z tego co widzę, to po nowym roku nadal tak będzie – mówi nasz rozmówca.

- Pracuję za granicą i osobiście tego nie odczuwam, ale pieniądz bardzo stracił w Polsce na wartości. Wszystko jest drogie  – twierdzi kolejny. – Przy większych inwestycjach podwyżki są widoczne, ale w budżecie domowym tego jeszcze nie widać. Poczujemy to dopiero na wiosnę, kiedy będzie trzeba zapłacić za gaz i prąd – dodaje inna osoba.

Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)

Dziękujemy za przesłanie błędu