Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
03/12/2017 - 17:35

Ile stopni miała ta woda?! Sezon na morsowanie otwarty! [WIDEO]

Ci, którzy morsują mówią wszystkim piecuchom wprost – nie ma lepszego sposobu na choróbska i jesienno zimową ospałość niż kąpiel w zimnej wodzie. Ta, w której kapią się bohaterowie naszego filmu ma zaledwie 1 stopień Celsjusza.

Oczywiście wejść do zamarzającego stawu nie da się bez odpowiedniej zaprawy. Nasi bohaterowie rozgrzali się najpierw trzykilometrowym biegiem. Ponoć zimno doskwierało im jedynie w stopy. – Wczoraj miałem katar, dziś jak ręką odjął – przekonuje pan Andrzej, jeden z naszych morsów, który zimnych kąpieli zażywa już od dłuższego czasu i zapewnia, że żadnej polopiryny czy innych farmaceutyków nie potrzebuje a i wszelkie bóle po starych kontuzjach odeszły w niepamięć. – Morsowanie działa jak krioterapia – przekonuje mężczyzna.

Zobacz też: Biegunka dziesiątkuje sądeczan. Jak się bronić przed epidemią?

Nasze morsy zdecydowanie przekonywały, że im chłodniej tym lepiej, bo znacznie zmniejsza się różnica między temperaturą powietrza a wody a tym samym łatwiej do niej wejść. Podczas dzisiejszej kąpieli w kość dał lód, który choć cienki przy rozbijaniu jest ostry jak szkło i wymaga nie lada ostrożności. Jak widzicie nasze morsy mają na głowach czapki. Dlaczego? By nie dopuścić do zbyt drastycznego wychłodzenia organizmu. Ważne też by zawsze starać się morsować w grupie, bo jednak licho nie śpi. 

Ile można siedzieć w takim zimnie? Nie dłużej niż minutę a potem należy się szybko wytrzeć i ubrać w suche ubranie. Przyłączycie się?

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu