Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
07/05/2018 - 12:35

Ile potrwa rozbiórka mostu, kiedy w mieście pojawią się przęsła nowej przeprawy?

Przy zamkniętym dzisiaj moście heleńskim w Nowym Sączu stanęły bariery. Wykonawca przygotowuje się do rozbiórki przeprawy.

Zadanie, jak mówi Sebastian Nowak, kierownik budowy z firmy Banimex z Będzina nie będzie łatwe, bo most jest duży, kilkuprzęsłowy.

- Pod względem technicznym z rozbiórką nie powinno być większego problemu – mówi Sebastian Nowak.

Zobacz także: Nowy Sącz: stało się. Most heleński zamknięty. Jak się ratować? [NA ŻYWO]

Kierownik przyznaje, że jest obawa, że przy rozbiórce mostu wykonawca może natknąć się na niewybuchy. W ostatnich tygodniach kilkakrotnie  do Nowego Sącza byli wzywani saperzy, by usuwać niebezpieczne pozostałości II wojny światowej.

Zobacz także: Pasażerowie szynobusu: Nie jest źle, ale mógłby kursować częściej i w weekendy

Rozbiórka starego mostu zacznie się od rozbiórki asfaltowej nawierzchni, barier, balustrad, chodników i krawężników. Dopiero po usunięciu tych elementów zdemontowane zostaną przęsła. Ostatnie będą rozebrane stare podpory, na których posadowiony był most.

Rozbiórka starej przeprawy potrwa od dwóch do trzech tygodni.

Kiedy w Nowym Sączu pojawią się elementy nowego mostu?

- Planujemy przewozić je z końcem maja – dodaje kierownik budowy. – Transport musi być perfekcyjnie przygotowany. Są to bardzo długie elementy mające po około 38 metrów długości i ważące po prawie 50 ton. Plan transportu jest opracowany. Firmy transportowe, które będą realizowały to przedsięwzięcie znają specyfikę terenu. Elementy będą transportowane nocą

IM, ES, Fot i film: Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błędu