Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
24/02/2019 - 11:20

I już wszystko jasne! Mamy Sądeczanina Roku 2018

Sądeczaninem Roku 2018 został Wojciech Mróz. Zwycięzca plebiscytu był wyraźnie zaskoczony i poruszony wygraną. Posłuchajcie co mówiono o Wojciechu Mrozie i co sam Wojciech Mróz mówił o sobie!

Godz. 13:15: I tak Wojciech Mróz dołączył do niezwykłego grona laureatów plebiscytu, który w tym roku został zorganizowany przez Fundację Sadecka po raz dwudziesty. Tytułem „Sądeczanina Roku” dotychczas mogą pochwalić się Barbara Szarota, ks. Prałat Stanisław Lisowski, ks. Mieczysław Czekaj, Wiesław Czop, Ryszard Florek, ks. Janusz Szczypka, gen. Zygmunt Staniszewski, Krzysztof Mączka,  Piotr Droździk, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Ryszard Nowak, Celestyn Żeliszewski, Barbara Cetnarowska, Lucyna Zygmunt, Marta Mordarska, ks. Stanisław Kukla, Benedykt Poręba, Jan Radzik, ks. Józef Babicz. Kolejny plebiscyt i wielkie emocje dopiero za rok.

Wojciech Mróz dziękował wszystkim, którzy na niego oddali głosy w plebiscycie, a zdobyty tytuł - jak podkreślał należy się nie tylko jemu, ale całej drużynie.

- To jakiś kosmos i jeszcze w to nie wierzę! Ta nagroda jest nie tylko dla mnie. To nagroda dla całego klubu, który nie uwierzycie jest klubem bezdomnym. Dzięki pomocy wójta Gródka nad Dunajcem zabraliśmy się za budowę stadionu. Proszę tu obecnych na sali posłów i panią premier o pomoc w dokończeniu tego przedsięwzięcia. Tę nagrodę dedykuję mojej żonie, która znosi wszystkie moje fanaberie, kiedy nie ma mnie w domu i jestem na wyjeździe z dziewczynami - mówił Wojciech Mróz.

- Godz. 13:00: Wojciech Mróz zwyciężył w kategorii nie łatwej. Muszę zdradzić, że kiedyś sama kopałam w piłkę. Byłam jedyną dziewczyną, która tę piłkę kopała i dlatego musiałam grać z chłopakami - mówiła premier Beata Szydło.

Godz. 12:45: Laudację na cześć „Sądeczanina Roku 2018" wygłosił Zygmunt Berdychowski. Zwycięzca plebiscytu swoją wygraną jest wyraźnie zaskoczony i poruszony.

- To naprawdę niezwykłe, że w regionie przywiązanym do tradycji człowiekiem roku zostaje ktoś, kto absolutnie przełamuje stereotypy. Uczy dziewczyny kopać w piłkę nożną. Muszę też zdradzić, że do kapituły wpłynęło pismo od rodziców zawodniczek. Napisali, że to nie jest zwykły trener tylko człowiek, który zawsze służy im pomocą. Mogę też zdradzić, że był ponoć najprzystojniejszym trenerem w Polsce, bo to były mistrz Polski w biegach górskich - mówił Zygmunt Berdychowski.

Godz. 12:30: Już wiemy! Sądeczaninem Roku 2018 został Wojciech Mróz - nauczyciel wychowania fizycznego i prezes Stowarzyszenia Sportowego Trójka Staszkówka Jelna. W sumie oddano 9426 głosów, z czego 9203 były ważne. Najwięcej - 1977, otrzymał Wojciech Mróz. Werdykt jury odczytała Marta Mordarska. Zwycięzcy plebiscytu pieśń "Życzymy życzymy", wraz z Zespołem Regionalnym „Librantowianie" (laureatem Nagrody SKT Sądeczanin) zaśpiewała cala sala.

Wojciech Mróz to absolutny fenomen. Malutki, wiejski uczniowski klub sportowy, który osiem lat temu liczył ledwie osiem zawodniczek, zamienił w prawdziwą piłkarską potęgę, gdzie obecnie trenuje 150 piłkarek z Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego i ziemi gorlickiej. W kategoriach młodzieżowych klub lokuje się w ogólnopolskiej czołówce, a dziewczęta z Jelnej po prostu kopią piłkę na medal i odnoszą sukcesy w ogólnopolskich mistrzostwach.

Godz. 12:00: Na scenie jest już cała szesnastka najlepszych z najlepszych. Napięcie rośnie! Co za emocje! Teraz na scenie koncertuje Iza Szafrańska wspólnie z Orkiestrą Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Godz. 11:40: Teraz prezentowane są dokonania wszystkich laureatów plebiscytu, którzy po kolei pojawiają się na scenie. Wszyscy nominowani otrzymują dyplomy i kwiaty.

- Taki plebiscyt sprawia, że odkrywamy ludzi absolutnie niezwykłych, z różnych środowisk i zawodów, którzy stają się naszymi bohaterami i wzorami godnymi do naśladowania. To także dowód na to, że Sądecczyzna jest skarbnicą najlepszych z najlepszych - podkreślał Berdychowski.

Godz. 11:30: Na scenie pojawia się Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin, który przekazał premier Beacie Szydło zebrane podpisy w celu przywrócenie jednostki wojskowej na Sądecczyźnie.

- Są nadzwyczajni i nietuzinkowi, tak o laureatach tegorocznego plebiscytu na Sądeczanina Roku mówi gospodarz dzisiejszej gali Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin.

W uroczystej Gali Sądeczanina Roku bierze udział także wicepremier Beata Szydło.

Godz. 11:20: Wśród tej znakomitej szesnastki, choć jeszcze o tym nie wie, jest „Sądeczanin Roku 2018”. Kto nim został? O tym wiedzą tylko członkowie kapituły, którzy w sobotę oficjalnie zatwierdzili i zsumowali wszystkie głosy oddane za pomocą  kuponów, głosowania internetowego i SMS.

Godz. 11:10: Uroczystą Galę Sądeczanina Roku 2018 prowadzą Monika Fikiel Szkarłat i Jerzy Bochyński, prezes Fundacji Sądeckiej. Muzyczną oprawę gali zapewnia Reprezentacyjna Orkiestra Straży Granicznej pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego. Ze sceny płynie muzyka porywająca serca widowni.

Godz. 11:00: Salę widowiskową Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” szczelnie wypełnia publiczność. Wszystkie oczy zwrócone są na laureatów plebiscytu, którzy zasiadają na honorowych miejscach. To o nich, do ostatnich chwili toczyła się plebiscytowa walka na głosy. To oni tworzą szesnastkę wspaniałych.

Ci najlepsi z najlepszych to wspaniała konkursowa szesnastka: Jarosław Jakubowski, nauczyciel i  doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którego  największą życiową pasją jest historia, Bronisław Kozieński, który pisze znakomite wiersze, Krystyna Kronenberger, szefowa Sądeckich Amazonek, która wspiera kobiety chore na raka piersi.  

To także Wojciech Mróz, nauczyciel wychowania fizycznego w podstawówce w Jelnej, który doprowadził do ogólnopolskiego sukcesu dziewczęta grające w piłkę nożną, Iwona Mularczyk, przewodnicząca sądeckiej rady miasta, która zaraża młodzież ideą wolontariatu i niesienia pomocy potrzebującym, Jacek Nowak, pszczelarz z Kamiannej, który rozsławia miodową wioskę na cały kraj, Antoni Piętka zasłużony strażak ochotnik jednostki ze Starego Sącza.

Jest też ksiądz mitrat Jan Pipka, proboszcz parafii grecko-katolickiej, który przywrócił dawną świetność największej na Łemkowszczyźnie cerkwi murowanej w Krynicy, Dorota Smaga, dyrektor II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, niezwykle oddana swoim uczniom, Izabela Szafrańska, której sukcesy w The Voice of Poland rozsławiły Sądecczyznę,  Sławomir Szczerkowski, komendantem Głównym Związku Strzeleckiego „Strzelec”,  który zaraża młodzież swoją miłością do wojska.

Wśród laureatów plebiscytu znaleźli się również Dawid Szufryn, kapitan drużyny Sandecji, którego kibice cenią za wierność zespołowi na dobre i złe, Karol Trojan, ultramaratończyk i  propagator biegania boso, ksiądz prałat Józef Wałaszek niezmordowany proboszcz-społecznik z Podegrodzia, Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala, która z determinacją rozbudowuje i modernizuje placówkę oraz Andrzej Zięcina, piekarz z Łęki, który słynie z najlepszego w okolicy chleba i działalności na rzecz lokalnego rzemiosła.

Wielka Gala plebiscytu „Sądeczanin Roku 2018” [LIVE]
Kochają Sądecczyznę i stąd pochodzą. Mają w sobie siłę i pozytywną energię. To najlepsi z najlepszych. To oni są bohaterami wielkiej gali dorocznego plebiscytu na „Sądeczanina Roku” organizowanej przez Fundację Sądecką. Ale zwycięzca może być tylko jeden. Kto wygra? Na ogłoszenie werdyktu w napięciu oczekuje szesnastka wspaniałych i publiczność.


Dziękujemy za przesłanie błędu