Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
17/07/2023 - 18:30

Gwałtowna burza z ulewą przeszła przez Nowy Sącz. Ulice zamieniły się w rzeki [FILM]

Nad Nowym Sączem i całą Sądecczyzną przeszła gwałtowna burza z ulewą. Wystarczyła dosłownie chwila, aby ulice miasta zamieniły się w rzeki. Strażacy mają pełne ręce roboty.

Niestety, po raz kolejny sprawdziły się prognozy synoptyków i nad regionem dzisiaj po południu przeszła gwałtowna burza z ulewą. Wystarczyło kilkanaście minut intensywnego deszczu, aby ulice Nowego Sącza zamieniły się w rzeki. Tak właśnie było na ulicy Kilińskiego. Samochody poruszały sie bardzo powoli, bo na drodze była spora ilość wody. Zalana została również droga pod wiaduktem na ulicy Zielonej. 

Strażacy mają pełne ręce roboty. Co chwilę odbierają telefony od mieszkańców potrzebujących pomocy. Interwencje są związane głównie z drzewami powalonymi na drogę i podtopieniami. 

- Po burzy, która przeszła nad Sądecczyzną i opadach deszczu odebraliśmy kilka wezwań. W Tropiu, w Piwnicznej i w Szczereżu usuwaliśmy z dróg powalone drzewa. W Piwnicznej na ulicy Kościuszki samochód wypadł z drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Moszczenicy Wyżnej zalana została posesja przez wodę. Interweniowaliśmy również w Nowym Sączu na ulicy Zielonej, gdzie zalana została droga pod wiaduktem. Z kolei w Rożnowie piorun uderzył w budynek mieszkalny - relacjonują strażacy z Nowego Sącza. 

O wiele więcej zniszczeń nawałnica wyrządziła w powiecie limanowskim. Tam również strażacy mają pełne ręce roboty. Jak informuje limanowa.in, strażacy najczęściej interweniują w Mszanie Górnej, Niedźwiedziu, Olszówce i Łętowem. ([email protected] Fot. R. Gajewski, Patryk Kuzak)

Gwałtowna burza z ulewą przeszła przez Nowy Sącz. Ulice zamieniły się w rzeki
Nad Nowym Sączem i całą Sądecczyzną przeszła gwałtowna burza z ulewą. Wystarczyła dosłownie chwila, aby ulice miasta zamieniły się w rzeki. Strażacy mają pełne ręce roboty.


Dziękujemy za przesłanie błędu