Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
23/08/2022 - 14:35

Graphic design i technologie wizualne - rozmawiamy o najnowszej ofercie studiów w PWSZ w Nowym Sączu!

Graphic design i projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, to zupełnie nowe kierunki w ofercie sądeckiej PWSZ. Czym się charakteryzują? Jakie umiejętności w trakcie trwania studiów będą nabywać studenci? O szczegółach porozmawialiśmy z dr hab. Iwoną Bugajską-Bigos, prof. PWSZ.

17 sierpnia ruszyła II tura rekrutacji na nowy kierunek – graphic design i technologie wizualne. Brzmi bardzo nowocześnie.
I taki rzeczywiście ten kierunek jest - mówi dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ w Nowym Sączu. II tura rekrutacji potrwa do 20 września. Został uruchomiony parę tygodni temu. Są to studia I stopnia na profilu praktycznym. Obecnie będą prowadzone w Instytucie Pedagogicznym, ale nazwa ta będzie obowiązywała tylko do końca września. Od 1 września będzie to wydział, a my będziemy katedrą.

Graphic design i projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów - nowe kierunki na PWSZ

Co będzie obejmował proces kształcenia?
- Uruchomiliśmy ten kierunek w wyniku obserwacji zmian na rynku pracy. Od 2007 roku prowadzimy kształcenie artystyczne w naszej uczelni. Chcąc wychodzić naprzeciw nowym zawodom oraz po wnikliwym zbadaniu sytuacji na rynku, postanowiliśmy zaproponować kształcenie w tak nowoczesnym obszarze, jak graphic design w połączeniu z nowymi technologiami. W skrócie, proponujemy bardzo atrakcyjne wykształcenie dla osób zainteresowanych nowoczesnym projektowaniem, na bazie rozwiniętych umiejętności artystycznych, o charakterze użytkowym.

Co absolwent tego kierunku będzie mógł robić?
Postawiliśmy na dwa główne obszary. Jest to nabycie rozwiniętych kompetencji z zakresu graphic design, czyli nowoczesnego projektowania, opartego na nowych technologiach, narzędziach cyfrowych, głównie z zakresu projektowania cyfrowego programów komputerowych z pakietu Adobe. W nowoczesnym ujęciu wykorzystane będą sztuki wizualne. Będziemy zaopatrywać przyszłego absolwenta w szeroki zakres umiejętności artystyczno-projektowych z nastawieniem na to, by odnalazł się w nowoczesnym, zaawansowanym projektowaniu.

Cała rozmowa, w której zaprezentowany został również kierunek projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, znajduje się w materiale filmowym. Więcej informacji o nowych kierunkach  na kolejnych stronach. (rozmawiał: Tomasz Kowalski, wideo: Mateusz Pogwizd

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu