Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
10/04/2019 - 11:45

Gimnazjaliści mają już egzamin humanistyczny za sobą. Jak im poszło?

Dzisiaj gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Jutro zmierzą się z matematyką i przedmiotami przyrodniczymi. Jak im poszło?

Punktualnie o godzinie 9 gimnazjaliści w Nowym Sączu i w całej Polsce rozpoczęli trzydniowe egzaminy. Na początek zmierzyli się z historią i wiedzą o społeczeństwie. O godzinie 11 przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Jak im poszło? Zapytaliśmy oto uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Jak się okazało, pytania z części humanistycznej nie przysporzyły uczniom większych trudności.

- Egzamin był łatwy. Spodziewaliśmy się, że będą właśnie takie pytania – mówią z uśmiechem na twarzy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu.

Zobacz też Nowy Sącz: no i chwycili za pióra. Gimnazjalna nerwówka i wreszcie egzamin

Co było dla nich najtrudniejsze?

- Dla mnie najtrudniejsze było pytanie z historii dotyczące Tudorów. Natomiast z wiedzy o społeczeństwie nie było trudnych pytań. Nic mnie nie zaskoczyło – wyjaśnia jeden z uczniów. - W czwartek 11 kwietnia uczniowie będą zdawać egzamin z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych, a w piątek z języków obcych.

RG [email protected], Film KSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)